Siedziba BuroHappold z pierwszym certyfikatem WELL w Polsce

03.10.2018

Przestrzeń pracy BuroHappold w Warszawie otrzymała certyfikat WELL Certified™ Gold.

System certyfikacji opracowany przez International WELL Building Institute™ pozwala ocenić, jak dane miejsce wpływa na zdrowie i samopoczucie ludzi. WELL to system oparty na mierzalnych danych dostarczanych przez nowoczesne systemy budynkowe, w wyniku niezależnych badań wykonywanych regularnie przez audytorów, a także poprzez ankiety prowadzone wśród użytkowników danej przestrzeni. Certyfikacja WELL umożliwia audyt budynków istniejących, powstających, a nawet znajdujących się dopiero w fazie projektowej. Ocena może też dotyczyć wyłącznie konkretnej przestrzeni w danym obiekcie – właśnie tak, jak miało to miejsce w przypadku istniejącego biura BuroHappold Polska wyróżnionego certyfikatem WELL na poziomie Gold. Firma działa na 6. piętrze wieżowca Spektrum Tower w centrum Warszawy.

Siedziba BuroHappold Polska została oceniona w siedmiu głównych kategoriach, obejmujących zagadnienia, takie jak: powietrze, woda, światło, odżywanie, kondycja fizyczna, komfort i umysł. Przyznanie certyfikatu WELL Gold poprzedziły rygorystyczne testy i ewaluacja końcowa przeprowadzona przez Green Business Certification Inc. – zewnętrzną jednostkę certyfikującą WELL.

Dzięki przemyślanym podziałom przestrzeni, w tym jasnym wydzieleniu miejsc do spotkań i pracy w skupieniu, pomieszczeń socjalnych oraz stanowisk z dużym sprzętem biurowym, a także starannie dobranym materiałom wykończeniowym, w biurze jest cicho, mimo że pracuje tu ponad 130 osób. Ograniczenie hałasu docenia 66% pracowników BuroHappold w Warszawie, co jest wynikiem o 7% lepszym od europejskiej wartości referencyjnej badanej z wykorzystaniem metodologii Comfortmeter. Z kolei aż 85% pracowników firmy wyraża zadowolenie z jakości oświetlenia (średnia w Europie to 78%), na co wpływ ma m.in. lokalizacja biurek w odległość nie większej niż 7 m od okien oraz wykorzystanie oświetlenia LED o regulowanym płynnie natężeniu, które można osobno zaprogramować dla każdego stanowiska roboczego. W pochmurne dni, dodatkowe odbicie naturalnego światła zapewnia podwieszany sufit, a przy zbyt słonecznej pogodzie pracownicy mogą korzystać z indywidualnie sterowanych żaluzji i rolet.

Powietrze w biurze podlega sanityzacji, a dzięki czujnikom dwutlenku węgla i systemowi dynamicznego rozdziału powietrza, kierowane jest zawsze tam, gdzie w danej chwili przebywa najwięcej osób. Wpływające na jakość powietrza materiały wykończeniowe, które zastosowano w biurze, cechują się zerową bądź niską emisyjnością substancji szkodliwych, tzw. LZO. Z kolei komfort termiczny zapewnia system klimatyzacji umożliwiający indywidualną kontrolę temperatury w kilkudziesięciu strefach biura. Wszystkie rozwiązania zostały dobrane tak, aby zadbać o oszczędność zużycia surowców, w szczególności energii elektrycznej i wody. Projektanci wnętrz biura BuroHappold Polska czerpali też inspirację z natury – kolorystyka, naturalne materiały i roślinność sprawiają, że całe miejsce jest przyjemne dla oczu i inspirujące dla ludzkiego umysłu. Warto podkreślić, że wykorzystano tu także wiele elementów poprzedniej aranżacji, co jest zarówno przejawem troski o środowisko, jak również pozwoliło na znaczące oszczędności.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.