Łódź buduje arenę lekkoatletyczną na Rudzie

14.08.2020

Rudzki Klub Sportowy zyska nowe trawiaste boisko z bieżnią. Obiekt będzie przystosowany do organizowania treningów i rozgrywek sportowych różnych dyscyplin.

Start remontu obiektów Rudzkiego Klubu Sportowego zaplanowano na jesień 2020 roku, a zakończenie na sierpień 2021 roku. Wartość inwestycji to 7 000 000 zł.

 

Jak zmieni się Rudzki Klub Sportowy?

Powstanie boisko z naturalną nawierzchnią trawiastą o wymiarach pola gry 63 m x 100 m, a wokół niego bieżnia o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi i ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich, o standardowym promieniu wirażu R=36,5 m. Szerokość toru: 1,22 m. Bieżnia wraz ze wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi, pasami bezpieczeństwa, rozgrzewkowa bieżnia wraz ze skocznią do skoku w dal wykonane będą z materiału syntetycznego o grubości min. 15 mm. Bieżnia będzie nieprzepuszczalna dla wody, a wykonana zostanie bezpośrednio na placu budowy na podbudowie z betonu lub na podłożu składającym się z asfaltu i betonu. Nawierzchnia będzie 3-warstwowa.

Zobacz też:

 

 

Zaprojektowano skocznie do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnię do pchnięcia kulą (dwa stanowiska do rzutów kulą na płycie lekkoatletycznej oraz jedno stanowisko poza płytą – do rozgrzewki). Sektor rzutów będzie miał długość 25 m. Nawierzchnia koła do pchnięcia kulą wykonana zostanie z betonu. Skocznia do skoku o tyczce będzie składała się z dwóch dwukierunkowych skoczni (rozbieg o długości 45 m i 36,2 m, szerokość 1,22 m). Powstaną dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Ten sektor będzie miał długość 100 m, a długość rozbiegu rzutni to 33,5 m. Zaplanowano też sektor do rzutów młotem i dyskiem o długości 90 m. Będzie też rów z wodą do biegów z przeszkodami (długość 3,66 m, szerokość 3,66 m, głębokość od strony przeszkody 0,5 m) oraz zeskok do skoku wzwyż. Przygotowane zostaną miejsca do rozgrzewki: bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku (długość 73,0 m, szerokość toru 1,22 m, fioletowa lub czerwona), bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku o długości 8,0 m, rozgrzewkowa rzutnia do pchnięcia kulą.
Bieżnie z urządzeniami lekkoatletycznymi będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA. 

 

Urząd Miasta Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.