Budowa nowego mostu na Wiśle

20.07.2017

Trwa budowa mostu na Wiśle, który powstanie w ciągu drogi ekspresowej S2 – Południowej Obwodnicy Warszawy.

Realizacja Południowej Obwodnicy Warszawy została podzielona na 3 odcinki (A, B, C). Most na Wiśle to część 6,45-kilometrowego odcinka B inwestycji. Kontrakty na realizację wszystkich fragmentów POW zostały zawarte w grudniu 2015 r., a ich zakończenie jest planowane w sierpniu 2020 r.

25 maja 2017 r. wojewoda mazowiecki wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu przez Wisłę w ciągu S2 Puławska–Lubelska.

 

 

Zakres prac w ramach ZRID obejmuje:

– budowę mostu o długości 1,5 km i szerokości 42 m (dwa niezależne obiekty pod każdą z jezdni, 2 jezdnie po 4 pasy ruchu) oraz dwóch pochylni zapewniających komunikację między ścieżką rowerową zlokalizowaną na Wale Zawadowskim a ścieżką rowerową na moście;

– budowę/przebudowę infrastruktury podziemnej;

– budowę urządzeń ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wojewoda mazowiecki prowadzi postępowania zmierzające do wydania ZRID dla pozostałych odcinków POW.

 

Źródło: MIiB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.