Biurowiec Ocean Office Park w Krakowie w budowie

27.03.2020

Trwa budowa biurowca Ocean Office Park– I etapu kompleksu biurowego u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej w Krakowie.

 

 

Ocean Office Park to projekt kompleksu budynków biurowych w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. Inwestor – Cavatina Holding realizuje obecnie jego I etap. Będzie to 5-kondygnacyjny obiekt z 1 kondygnacją podziemną. Aktualnie dobiega końca budowa czwartej kondygnacji. Architektura budynków została zainspirowana oceanem.

– Jako zespołowi projektowemu Ocean Office Park zależało nam na stworzeniu nowoczesnej, bardzo estetycznej, ale przede wszystkim komfortowej przestrzeni do pracy. Stąd decyzja o wykonaniu elewacji I etapu kompleksu w technologii „podwójnej skóry”. Takie rozwiązanie ma ogromne zalety natury praktycznej, a dodatkowo podnosi walory wizualne budynku. Co najważniejsze, przyczynia się do zwiększenia komfortu termicznego i akustycznego wewnątrz obiektu. Natomiast dzięki nachodzącym na siebie dwóm warstwom szkła o falistej linii cięcia, elewacja zyskuje lekkość oraz miękkie krzywizny charakterystyczne dla oceanicznych fal. To właśnie ocean, jego mieniący się refleksami światła świat flory i fauny były naszymi wiodącymi inspiracjami podczas procesu projektowego. Przebieg falistych załamań nad głównym wejściem podkreśli zaprojektowane efektowne oświetlenie. – opowiada o projekcie architekt prowadzący Joanna Kuchta-Wilczek, Dział Projektowania Inwestycji, Cavatina Holding.

 

 

Na parkingu, na poziomie -1 i 0 oraz wokół budynku ma powstać ponad 120 miejsc postojowych. Przewidziano także miejsca dla rowerów oraz szatnie i prysznice dla ich użytkowników. Przed głównym wejściem zaprojektowano strefy wypoczynku i relaksu – pas zieleni z elementami małej architektury. W kompleksie zlokalizowane zostaną także lokale gastronomiczne i usługowe.

I etap kompleksu będzie spełniał wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good, dzięki energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniom, które zostaną w nim zastosowane. Ukończenie budowy pierwszego obiektu zaplanowano na IV kwartał tego roku.

 

Czytaj także: Nowy budynek Transportowego Dozoru Technicznego gotowy

Palio Office Park z nową koncepcją

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.