Znamy laureatów tytułu Kreator Budownictwa Roku 2020

23.11.2020

Za nami uroczyste nadanie tytułów Kreator Budownictwa Roku 2020, podczas którego już po raz dziesiąty wyróżniliśmy osoby, firmy oraz produkty kreujące rynek budowlany.

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku otrzymują osoby oraz firmy, które wyróżniają się kreatywnością i pasją tworzenia, wpływając dzięki temu na rzeczywistość branży budowlanej. W tej edycji, po raz pierwszy, nagrodzone zostały również produkty. Nagrodzone w projekcie osoby i firmy dzięki swoim dokonaniom nie tylko osiągnęły znaczącą pozycję na krajowym rynku budowlanym, lecz także zyskały światową renomę, wskazując innym drogę do sukcesu. Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa tytułem Kreator Budownictwa Roku chce nie tylko promować dobre praktyki, ale także inspirować i motywować firmy z branży budowlanej do działań, które ten sektor kształtują. Laureatów wyróżnia m.in. kreatywne zarządzanie firmą, wysoka jakość oferowanych produktów i usług  czy wdrażane nowe technologie. W 2020 roku tytuł Kreator Budownictwa Roku został przyznany już po raz 10.

 

Kreator Budownictwa Roku 2020

 

Tegoroczną uroczystość, która odbyła się online, otworzył prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Tegoroczna Gala jest szczególna, dlatego że odbywa się w czasie pandemii. A to nie jest normalny czas. Budownictwo początkowo dobrze poradziło sobie z pierwszą falą pandemii, nieźle sobie radzi z mijającą, ale nie jesteśmy samotną wyspą i z całą pewnością czeka nas jeszcze dużo trudnych chwil. Gala jest również wyjątkowa, ze względu na laureatów, którzy są szczególni, wybitni i wyróżniający się. To Państwo stanowicie wzór, wyznacznik dla wielu innych w branży budowlanej – mówił prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński.

 

Kreator Budownictwa Roku 2020

Prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa otworzył tegoroczne wydarzenie nadania tytułu Kreator Budownictwa Roku. Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom

 

Następnie, podczas uroczystości został odczytany list od Doroty Cabańskiej, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w którym zwróciła się następującymi słowami: „Inicjatywa podjęta przez organizatorów dziesięć lat temu doskonale wpisuje się w szerokie spektrum działań na rzecz transformacji polskiego budownictwa. Transformacji, dla której podstawowe znaczenie mają ciężka praca ludzi, mądre decyzje oraz wybieranie odważnych, często niestandardowych, kierunków działania. Jestem przekonana, że te wyróżniki definiują przyszłość naszej branży.”

 

Następnie, podczas uroczystości, były odczytywane listy, wyświetlane filmy, a także łączyliśmy się na żywo z naszymi laureatami.

 

Podsumowania uroczystości dokonała Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o.

W tym roku ta nagroda nabiera szczególnego charakteru. W czasie epidemii przyszło nam funkcjonować  w nowej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Nadanie tytułu Kreator Budownictwa Roku tegorocznym laureatom jest dobrym momentem, by złożyć podziękowania całej branży budowlanej, a w szczególności firmom, które w tym trudnym czasie budowały, wprowadzały innowacyjne technologie czy nowe produkty na rynek – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska.  – Laureatom edycji 2020 szczególnie gratuluję. Jestem pełna uznania dla Państwa działań w roku panującej pandemii. Podziwiam determinację oraz wysiłek włożony w funkcjonowanie Państwa firm i realizowanie planów – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa PIIB.

 

Kreator Budownictwa Roku 2020

Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, podsumowała tegoroczną uroczystość. Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom

 

Laureatami tytułu Kreator Budownictwa Roku były również firmy, które w tym roku obchodziły jubileusz i są to:

  • Klimas Wkręt-Met Sp. z o.o. – 30-lecie istnienia, producent technik zamocowań z Mykanowa.
  • Pruszyński sp. z o.o. z Sokołowa obchodzi 35-lecie, producent pokryć dachowych i elewacyjnych
  • Blachotrapez sp. z o.o. z Rabki-Zdrój – 50-lecie istnienia firmy, producent pokryć dachowych i elewacyjnych 
  • Layher – na polskim rynku spółka-córka istnieje 22 lata, ale jej rodzima firma istnieje 75 lat i dostarcza systemy rusztowań.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku również obchodzi jubileusz – 10-lecie. Z tej okazji zostały ufundowane 3 dwuosobowe wycieczki do Turcji w 2021 r., których organizatorem jest biuro podróży Premio Travel. W wyniku losowania, w którym brały udział tylko tegoroczni laureaci, nagrodę otrzymały firmy: BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o., KONBET POZNAŃ Sp. z o.o. Sp.k. i  PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

 

Projekt Kreator Budownictwa Roku odbywa się pod patronatem honorowym Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Partnerem Projektu Kreator Budownictwa Roku 2020 jest Premio Travel. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Hyży, znana dziennikarka i prezenterka.

 

Kreator Budownictwa Roku 2020
Agnieszka Hyży – prowadząca wydarzenie, znana dziennikarka i prezenterka. Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom

 

Wydarzenia Kreator Budownictwa Roku 2020 było transmitowane było na żywo na kanale Facebook, a także na YouTobe. Film z tego wydarzenia można wciąż obejrzeć na naszym kanale https://www.youtube.com/watch?v=Lu0gDK6PHoo&feature=youtu.be

 

Przedstawiamy krótką wideorelację z gali Kreator Budownictwa Roku 2020

 

Laureaci tytułu KREATOR BUDOWNICTWA ROKU 2020

Laureaci osoby:

Jarosław Ajdukiewicz – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Realizacyjnego INORA® sp. z o.o.

Szczepan Buryło – prezes zarządu Galeco sp. z o.o.

Piotr Dauksza – prezes zarządu Grupy Kapitałowej H+H Polska (H+H Polska Sp. z o.o. i H+H Silikaty Sp. z o.o.)

Katarzyna Dziedziulo – menedżer ds. marketingu i komunikacji Delabie Sp. z o.o.

Wojciech Homik – dyrektor generalny, członek zarządu Layher Sp. z o.o.

Mirosław Jędrzejczyk  – prezes zarządu Grupy Tubądzin

Artur Kisiołek – prezes zarządu Konbet Poznań Sp. z o.o. Sp.k.

Wojciech Klimas – prezes zarządu Klimas Wkręt-met Sp. z o.o.

Rafał Michalski – prezes Grupy Kapitałowej Blachotrapez

Maciej Nawrot – współwłaściciel Iniekcji Krystalicznej® Autorski Park Technologiczny im. dr. inż. Wojciecha Nawrota

Krzysztof Pruszyński – prezes zarządu Pruszyński Sp. z o.o.

Krzysztof Rusiecki – prezes zarządu Mostostal Kielce S.A.

Tadeusz Trudnowski – prezes zarządu Winda-Warszawa Sp. z o.o.

Andrzej Ulfig – prezes zarządu Selena S.A.

 

Laureaci firmy:

BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.

DELABIE Sp. z o.o.

GALECO sp. z o.o.

GAZEX

GRUPA TUBĄDZIN

H+H POLSKA Sp. z o.o.

INIEKCJA KRYSTALICZNA® AUTORSKI PARK TECHNOLOGICZNY IM. DR. INŻ. WOJCIECHA NAWROTA

KLIMAS WKRĘT-MET Sp. z o.o.

KONBET POZNAŃ Sp. z o.o. Sp.k.

LAYHER Sp. z o.o.

MOSTOSTAL KIELCE S.A.

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

PRZEDSIĘBIORSTWO REALIZACYJNE INORA® sp. z o.o.

SELENA S.A.

WINDA-WARSZAWA Sp. z o.o.

 

Laureaci produkty:

Gont blaszany Janosik

Modularny System Detekcji Gazu

 

Prezentacje laureatów są zamieszczone na stronie http://kreatorbudownictwaroku.pl/laureaci, a także w e-sklepie na stronie www.inzynierbudownictwa.pl , w którym dostęp do e-wydania publikacji „Kreator Budownictwa Roku 2020” jest za darmo.

 

Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się fotorelacją z wydarzenia Kreator Budownictwa Roku 2020, zamieszczoną na stronie http://kreatorbudownictwaroku.pl/edycja-2020.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.