Zestaw do lutowania twardego Castolin 3500 Flex

12.12.2014

Lutowanie twarde pozwala uzyskać silne i stabilne połączenie dyfuzyjne w niskiej temperaturze, bez konieczności wymieszania lutu z materiałem rodzimym. Firma Castolin oddała do dyspozycji hydraulików, dekarzy, jak również fachowców montujących klimatyzację wysokowydajny dwugazowy zestaw o dużej mocy Castolin 3500 Flex.

Dwugazowy zestaw Castolin 3500 Flex składa się z dwóch dysz – jednej z tlenem, a drugiej z gazem. Do obu można podłączyć uchwyt z regulowanymi kurkami. Rozwiązanie ma również unikalny system mocowania rurek na palniku oraz reduktor ciśnienia tlenu i gazu z urządzeniami. Butle z gazem umieszczone są w lekkiej, metalowej konstrukcji z ergonomicznym uchwytem, która ułatwia transport zestawu i wymianę zużytego kartridża. Temperatura płomienia podczas lutowania wynosi powyżej 3100°C, co pozwala osiągnąć najwyższą wydajność urządzenia i daje doskonałe rezultaty pracy. Duża moc zestawu powoduje, że jest to rozwiązane dedykowane branży instalacyjnej – hydraulikom, monterom układów klimatyzacji i chłodzenia, jak również dekarzom. Lutowanie twarde sprawdza się bowiem w przypadku łączenia elementów wykonanych z miedzi i jej stopów, stali nierdzewnych, aluminium. W skład zestawu wchodzi butla z tlenem 110 l, kartridż na Gaz/Pro 450 g, palnik, rękojeść z zaworem regulującym lub odcinającym dopływ gazu oraz 2 m przewodów (tlen/gaz) łączących palnik z butlą gazową.

 

Fot. LŁ

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.