Zakończenie prac budowlanych inwestycji Funduszu Mieszkań na Wynajem w Katowicach

17.11.2016

Budynek przy ul. Pułaskiego 27 w Katowicach jest pierwszą w tym mieście inwestycją realizowaną w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem, będącego inicjatywą Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budynek ma 9 kondygnacji naziemnych i 1 kondygnację garażową, z lokalami usługowymi na parterze. Łącznie przy ul. Pułaskiego oddanych zostanie 141 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych. Powierzchnia całkowita wynosi 13 314,61 m2, a mieszkalna – 7669,02 m2. Liczba miejsc parkingowych: 208 podziemnych i 13 naziemnych oraz 12 miejsc dla rowerów.

Generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo, a inwestorem – HM INWEST SA, działająca w ramach konsorcjum Grupa Inwest. Autorem projektu architektonicznego jest Studio Projektowe Agawa Architektura Agnieszka Ciołkowska z Warszawy. Wartość kontraktu: 24 mln zł netto.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to nowy na polskim rynku model najmu instytucjonalnego. Mieszkania oddane najemcom w ramach programu spełniają wysokie standardy nowoczesnego lokalu.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.