Zabytkowe Ogrody Ulricha w Warszawie przejdą rewitalizację

14.05.2021

Ogrody Ulricha staną się innowacyjną i ekologiczną przestrzenią odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców stolicy. Prace remontowe potrwają około 12 miesięcy. Otwarcie zaplanowano na lato 2022 roku.

 

Ogrody Ulricha znajdują się w bliskim sąsiedztwie znanego centrum handlowego – Wola Park. W ramach zawartej umowy z Ingka Centres (właścicielem Wola Parku), firma Budimex wykona prace związane z odbudową i rozbudową historycznych Szklarni Ulricha oraz Parku Ulricha, a także modernizacją Willi Ulricha i Zielonej Chaty. Jest to kolejny etap inwestycji – od początku 2021 roku firma Revita Art prowadzi konserwację szklarni.

 

Prace konserwatorskie, które będą toczyły się równolegle z pracami budowlanymi, jeszcze mocniej przybliżają nam klimat tego niezwykłego miejsca. Zależy nam, aby odnowiona przestrzeń przypominała historię Ogrodów z czasów rodziny Ulrichów, ale też spełniała oczekiwania mieszkańców i naszych klientów, które zgłaszali podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Dlatego zaprojektowaliśmy rekreacyjną strefę, pamiętając jednocześnie o ekologicznych rozwiązaniach, np. wykorzystaniu deszczówki czy zielonej energii. – mówi Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

 

Ogrody Urlicha

 

Zobacz też:

Park Ludowy w Lublinie otwarty dla mieszkańców

Wyspa świętej Barbary w Bydgoszczy będzie wyglądać inaczej

Łódzki Pasaż Róży po przebudowie

Teatr Letni w Szczecinie przechodzi remont

 

Ogrody Urlicha

 

Nowe Ogrody Ulricha to:

  • mała i duża gastronomia z ogródkami zewnętrznymi,
  • plac parkowy zaprojektowany z myślą o wydarzeniach plenerowych,
  • część rekreacyjna dla dzieci i dorosłych,
  • zielona, kreatywna przestrzeń do pracy i spotkań biznesowych

Za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha odpowiada pracownia architektoniczna WXCA oraz LAB3. Ogrody będą tworzyć Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce.

 

Ze szczegółami inwestycji, historią Ogrodów Ulricha i wizualizacjami całej przestrzeni po rewitalizacji, można zapoznać się na stronie www.ogrodyulricha.pl.

 

Ogrody Urlicha

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in