XIX Zjazd Dolnośląskiej OIIB

19.06.2020

Zjazd Sprawozdawczy Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbył się przy wykorzystaniu systemu informatycznego.
 

 

Janusz Szczepański – przewodniczący Okręgowej Rady DOIIB

 

Przeprowadzenie XIX Zjazd Dolnośląskiej OIIB w formie eliminującej zagrożenia związane z pandemią koronawirusa okazało się przedsięwzięciem wykonalnym i w tym przypadku optymalnym. XIX Zjazd DOIIB trwał od godz. 11.00 – 27 maja do godz. 15.00 – 30 maja br.

Zgodnie z regulaminem zjazdu wszyscy delegaci zostali powiadomieni drogą elektroniczną o jego terminie, otrzymali projekty uchwał oraz instrukcję głosowania. Sprawozdania organów zostały wysłane pocztą tradycyjną. Większość delegatów korzystała już z portalu PIIB, w którym zamieszczono aplikację umożliwiającą przeprowadzenie zjazdu oraz udział w głosowaniu. W trakcie zjazdu mogliśmy liczyć na pomoc techniczną ze strony Adama Kuśmierczyka – dyrektora Krajowego Biura PIIB oraz informatyków z PIIB.
W głosowaniu udział wzięło 118 ze 150 upoważnionych delegatów. Wszystkie uchwały objęte porządkiem obrad przyjęto większością głosów. Zgłoszono 28 wniosków, które rozpatrzy Okręgowa Rada DOIIB.
Załatwiono wszystkie niezbędne sprawy formalne, ale przyjęta forma elektronicznego kontaktu nie dawała możliwości wymiany poglądów i dyskusji, zwłaszcza o problemach, z którymi muszą się obecnie mierzyć inżynierowie budownictwa. W związku z tym, kiedy pojawi się taka możliwość, DOIIB planuje zorganizowanie spotkania delegatów uzupełniającego zdalne obrady zjazdu.

 

Izabela Orzeł
kierownik Biura DOIIB
Zdjęcie: Andrzej Sasak

 

Czytaj także: XIX Zjazd Wielkopolskiej OIIB

XIX Zjazd Świętokrzyskiej OIIB

XIX Zjazd Lubuskiej OIIB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.