X Sympozjum AECEF

02.12.2019

Tematyka sympozjum AECEF, zorganizowanego przez Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr oraz AECEF, dotyczyła aktualnych zagadnień związanych ze współpracą uczelni i przemysłu w kształceniu inżynierów budownictwa.

21–22 listopada 2019 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyło się X Sympozjum AECEF (Association of European Civil Engineering Faculties) połączone z obradami zarządu AECEF (https://web.fe.up.pt/~aecef/).

Referaty wprowadzające zostały wygłoszone przez prof. Alfredo Soeiro – sekretarza generalnego AECEF z Uniwersytetu w Porto (Portugalia) oraz Włodzimierza Szymczaka – przewodniczącego ECCE (European Council of Civil Engineers) poprzedniej kadencji. W przedstawionych referatach poruszono zagadnienia związane z modelami i sposobami kształcenia inżynierów budownictwa tak, aby potrafili oni rozwiązywać problemy generowane przez globalizację i zmiany środowiska.

 

Uczestnicy sympozjum AECEF. W pierwszym rzędzie: Piotr Berkowski (PWr), José Ferreira Lemos (AECEF President, Portugalia), Włodzimierz Szymczak (ECCE), Merja Jutila, Aarne Jutila (Finlandia), Amadeusz Derylak (Porr Polska); w drugim rzędzie: Roode Liias (Estonia), Anatoly P. Malinovskiy (Rosja), Cedric D’Mello (Wielka Brytania), Alfredo Soeiro (AECEF Secretary General, Portugalia), Juris Smirnovs (Łotwa), Katarzyna Sławinska-Oleszak (PWr), Alan Kwan (Wielka Brytania), Ivica Završki (Chorwacja)

 

 

Czytaj także: O odpowiedzialności zawodowej inżyniera budownictwa

Rynkowa wartość inżyniera budownictwa

 

X Sympozjum AECEF

14.06.2019

Sympozjum, organizowane przez Association of European Civil Engineering Faculties (AECEF) oraz Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się 20–23 listopada 2019 r. na Politechnice Wrocławskiej.

 

 

Ideą X Sympozjum AECEF Cooperation between Universities and Industry in the Education and Employment of Civil Engineers: Current Expectations, Future Challenges jest stworzenie możliwości spotkania reprezentantów europejskich (choć nie tylko) uczelni, na których kształceni są inżynierowie budownictwa, z przedstawicielami szeroko rozumianego przemysłu związanego z budownictwem. Celem jest dyskusja nad aktualnym stanem współpracy w obszarach kształcenia i zatrudniania absolwentów, a także w zakresie badawczo-naukowym, oraz wspólne określenie sposobów działań w przyszłości, w celu rozwiązywania wyzwań stawianych przez globalizację i zmiany środowiska.

AECEF zostało powołane w 1992 r. w Pradze, z inicjatywy prof. Jiříego Witzanego w celu stworzenia warunków i powiązań dla ściślejszej współpracy głównie europejskich uczelni, kształcących na kierunku budownictwo. Politechnika Wrocławska była jedną z uczelni założycielskich stowarzyszenia. Po 25 latach patronatu przez Uniwersytet Techniczny w Pradze opiekę nad AECEF przejął Wydział Inżynierii Lądowej Uniwersytetu w Porto.

 

                             

 

Więcej informacji na www.aecef2019.pwr.edu.pl

 

 

Polecamy też: Przekroczenie zakresu uprawnień

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.