Wytwornice wody lodowej EMERSON NETWORK POWER

15.05.2007

Awaria źródła chłodu to w budynkach użyteczności publicznej dyskomfort, powodujący gorsze samopoczucie przebywających w nim ludzi, rzutujący na wydajność ich pracy. W obiektach przemysłowych (linie produkcyjne, serwerownie, bazy danych) straty mogą być ogromne, nawet trudne do oszacowania. Dlatego tak ważny jest wybór urządzeń dostarczających chłód.

Artykuł sponsorowany

 

Awaria źródła chłodu to w budynkach użyteczności publicznej dyskomfort, powodujący gorsze samopoczucie przebywających w nim ludzi, rzutujący na wydajność ich pracy. W obiektach przemysłowych (linie produkcyjne, serwerownie, bazy danych) straty mogą być ogromne, nawet trudne do oszacowania. Dlatego tak ważny jest wybór urządzeń dostarczających chłód.

Chillery produkowane przez Emerson Network Power mogą znaleźć zastosowanie jako źródło chłodu we wszelkich rodzajach budynków. Wychodząc od wersji podstawowej, poprzez odpowiedni dobór opcji i akcesoriów, możemy zbudować chiller o dowolnej konfiguracji i sprostać indywidualnym oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta.
Dostępne urządzenia
Chillery Liebert Hiross HPC dostępne są w wersjach:

HPC-W: chłodzone wodą, wydajność 280-1200 kW, ze sprężarkami półhermetycznymi śrubowymi,
HPC-R: chłodzone powietrzem, wydajność 40-350 kW przystosowane do instalacji wewnątrz budynku, ze sprężarkami scroll,
HPC-S/M/L: chłodzone powietrzem, wydajność 40-1600 kW, ze sprężarkami scroll (40-350 kW) lub śrubowymi (340-1600 kW).

Niezawodność to priorytet w konstruowaniu wszystkich urządzeń Emerson Network Power. Chillery dostępne są z dwoma, bądź czterema niezależnymi obiegami chłodniczymi.

Emerson Network Power posiada komorę do testowania wszystkich parametrów  schodzącego z taśmy produkcyjnej chillera. Dla przedłużenia żywotności podzespołów i optymalizacji pracy mikroprocesory zarządzają
i monitorują pracę grupy urządzeń w rotacji, w trybie „stand-by” lub „kaskada”.
Energooszczędność
Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów i przewymiarowaniu skraplaczy, rodzina chillerów HPC charakteryzuje się współczynnikami EER oraz IPLV plasującymi ją wśród najlepszych na rynku pod względem energooszczędności.{mospagebreak}

 

Free-cooling
W 1974 roku firma Hiross jako pierwsza wyprodukowała urządzenie
„SUPERCHILLER”: chiller z wbudowanym modułem „free-coolingu” – wykorzystującym niskie temperatury zewnętrzne do realizacji procesów chłodzenia. Oszczędności energii wynikające z zastosowania tej opcji wynosić mogą nawet 45%!
Elastyczność
Wybierając pomiędzy:

trzema wersjami chillerów – pod względem głośności produkowanymi w wersjach bazowej, wyciszonej i super cichej
300 różnymi modelami urządzeń
wieloma opcjami i akcesoriami
możliwe jest sprostanie większości wymagań stawianych chillerom dla różnorodnych zastosowań.

Standardem w półhermetycznych sprężarkach śrubowych jest płynna regulacja wydajności, dostosowująca produkcję ilości chłodu do aktualnego zapotrzebowania. Zastosowanie Ekonomizera podnosi sprawność urządzenia. Obroty wentylatorów skraplacza automatycznie dostosowują się do aktualnych warunków pracy. Opcjonalnie stosowane wentylatory komutowane elektronicznie to dodatkowa oszczędność energii oraz redukcja poziomu emitowanego hałasu.
W chillerach HPC-R zastosowanie wentylatorów promieniowych  umożliwia osiągnięcie nawet 450 Pa sprężu dyspozycyjnego. Zmiana kierunku wylotu powietrza to prosta czynność przełożenia paneli komory wentylatorów.
Precyzja
Tolerancja temperatury medium chłodzącego to +/–0,2oC. Dla tej precyzji chillery Emerson Network Power szczególnie polecane są do zastosowań w przemyśle.
Zastosowania
Chillery Emerson Network Power (dawniej pod marką Liebert-Hiross) zainstalowały w swoich obiektach tak znane firmy jak: Deutsche Bank, Siemens, Austrian Railways, Orange France Telecom, Telecom Italia, Renault, Bank of America w Moskwie, Vodafon Madryt, Citigroup, DHL w Pradze
i wiele innych.
W Polsce realizowana jest dostawa  chillerów dla powstającej w Łodzi fabryki międzynarodowego koncernu komputerowego DELL.

O EmersonTM
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem wśród dostawców rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającą klientom innowacje w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, zarządzanie procesowe, technologie klimatyzacyjne i wiele innych. W roku obrachunkowym 2006 korporacja wykazała obrót w wysokości 20.1 miliarda dolarów. Więcej informacji: www.gotoemerson.com.

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Artykuł zamieszczony 
w „Inżynierze budownictwa”, 
kwiecień 2007. 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in