Współpraca PIIB z czeskimi organizacjami budowlanymi

23.03.2020

Tematem wiodącym kolejnego spotkania „Ouvertura Stavebniho Veletrhu Brno 2020” było „Środowisko wewnętrzne w budynkach”.

 

W przeddzień rozpoczęcia Międzynarodowych Targów Budowlanych (Stavebni Veletrh Brno 2020) – 25 lutego – Czeska Izba Inżynierów Budownictwa (CKAIT) i Czeski Związek Inżynierów Budownictwa (CSSI) zorganizowały w barokowej auli rektoratu Wyższej Szkoły Technicznej w Brnie (VUT) uroczyste spotkanie (tzw. Ouvertura Stavebniho Veletrhu). Polską Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentował Zygmunt Rawicki – wiceprezes KR PIIB.

 

 

Gości powitał ing. Pavel Krecek – przewodniczący CKAIT Następnie wygłoszono trzy interesujące referaty.

W pierwszym prof. dr inż. Josef Chybik z Wydziału Architektury z VUT w Brnie omówił na kilku przykładach problemy związane z kształtowaniem przyjaznego środowiska wewnętrznego przy projektowaniu i konstruowaniu inteligentnych budynków mieszkalnych.

Drugi referat pt. „Ogrzewanie a komfort cieplny w budynkach”, którego autorem był doc. dr inż. Aleś Rubina z Wydziału Budowlanego VUT w Brnie, dotyczył zagadnień związanych z różnymi rozwiązaniami w zakresie ogrzewania budynków, w tym pasywnych, w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego mieszkańcom tych budynków.

Autor trzeciego referatu, dr inż. Petr Blasinski z Wydziału Budowlanego VUT w Brnie, przedstawił analizę środowiska wewnętrznego i sposoby uzdatniania wody w basenach w różnych obiektach (budynki mieszkalne, obiekty sportowe) oraz ich wpływ na zdrowie osób korzystających z tych basenów. Dyskusję prowadził prof. Alois Materna – wiceprzewodniczący ĆKAIT.

 

Zygmunt Rawicki

 

Przeczytaj też: Reprezentacja Federacji BTP z Epinal w Gnieźnie

Rok 2020 to 3S w budownictwie: Safe – Sound – Sustainable

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.