Warto ważyć styropian

24.01.2013

22 stycznia w siedzibie Instytutu Techniki Budowlanej odbyła się konferencja prasowa Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), na której zostały przedstawione wyniki badań wykonanych przez ITB i potwierdzających korelację między gęstością styropianu EPS a współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz naprężeniami ściskającymi.

W konferencji wzięli udział m.in.: Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu, Marek Kaproń, zastępca dyrektora ITB ds. Współpracy z Gospodarką oraz Jacek Szer, zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

PSPS prowadzi program „Gwarantowany styropian”, który zobowiązuje przystępujących do niego producentów styropianu do zamieszczania informacji o minimalnej wadze danej odmiany styropianu na opakowaniach swoich wyrobów. Dla przeciętnego nabywcy zważenie styropianu i określenie jego gęstości może być bardzo pomocne w stwierdzeniu, czy produkt ma odpowiednie własności izolacyjne. Pewność dają badania laboratoryjne.

 

 

Tabele minimalnych gęstości odmian styropianu dostępnych w Polsce znajdują się na stronie: http://www.gwarantowanystyropian.pl/

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.