W Namysłowie powstanie żłobek integracyjny

28.12.2016

Dzięki współpracy trójstronnej w Namysłowie powstanie innowacyjny żłobek integracyjny, w którym będzie prowadzona również działalność ukierunkowana na wsparcie rodziców.

Inicjatorem projektu jest Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka „ELEMENTARZ”. Gmina Namysłów przeznaczyła na to przedsięwzięcie atrakcyjny grunt o powierzchni 1,2 ha, a inwestycja zostanie sfinansowana przez Fundacje VELUX, które przekazały na ten cel ponad 5 mln zł. Żłobek usytuowany będzie przy ul. Braterskiej w pobliżu Parku Północnego.

– Projekt budynku żłobka zakłada szereg unikatowych rozwiązań mających znaczący wpływ na ochronę środowiska naturalnego, wykorzystujących energię z naturalnych i odnawialnych źródeł. Natomiast warunki panujące wewnątrz mają być domowe, a pomieszczenia ciepłe, komfortowe i przytulne. Żłobek będzie miał nowoczesne sale zajęć: rytmiczną, sensoryczną/wyciszeń, doświadczeń oraz rehabilitacyjną, dzięki którym placówka wyróżni się na tle innych tego typu obiektów. – mówi Andrzej Jabłoński, prezydent Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”.

Inwestycja jest obecnie w fazie przygotowawczej – trwa przetarg na projekt architektoniczny żłobka oraz jego wykonanie. Rozpoczęcie prac budowlanych uzależnione jest od zakończenia tego procesu. Oddanie żłobka do użytku planowane jest w 2018 r. Z placówki będzie mogło korzystać około 100 dzieci.

 

Fot. Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka „Elementarz”

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.