Umowa na S8 Radziejowice-Paszków podpisana

10.02.2016

Podpisano umowę na zadanie I obejmujące odcinek od Radziejowic do Przeszkody w ramach S8 Radziejowice-Paszków.

Kontrakt o wartości 306,9 mln zł zostanie zrealizowany przez Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., w ciągu 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych), tj. do lipca 2019 r. Po zakończeniu budowy tego odcinka, mazowiecka droga krajowa nr 8 od granicy z województwem podlaskim do granicy województwem łódzkim będzie miała parametry trasy ekspresowej.

 

„Kontynuacja projektowania i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła z drogą wojewódzką nr 579 w Radziejowicach do węzła „Paszków” z drogą wojewódzką nr 721 w Wolicy” to inwestycja podzielona na zadania:

Zadanie I – kontynuacja projektowania i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku Radziejowice-Przeszkoda o długości ok. 9,9 km.

Zadanie II – kontynuacja projektowania i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku Przeszkoda-Paszków o długości ok. 11,6 km.

Prace projektowe na zadaniu II już trwają, umowa z wykonawcą, firmą Intercor Sp. z o.o., została podpisała w czerwcu 2015 r. Inwestycja jest realizowana w systemie „projektuj i buduj”, czyli na pierwszym etapie wykonawcy mają możliwość optymalizacji rozwiązań w otrzymanej dokumentacji, a następnie realizują zadanie, zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Za nadzór inwestorski odpowiedzialne jest konsorcjum firm ZBM Inwestor Zastępczy S.A. i MGGP S.A.

 

 

Zakres prac:

– przebudowa istniejącej drogi do parametrów klasy „S” w technologii betonowej (2 jednie po 2 pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas),

– budowa węzła Żabia Wola,

– budowa obiektów inżynierskich (tj. wiaduktów, mostu, kładek dla pieszych),

– budowa urządzeń ochrony środowiska (tj. ekranów, odwodnienia, przepustów, przejść dla zwierząt) oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego (tj. bariery, oznakowanie pionowe).

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.