Targi BUDMA 2015

25.02.2015

10-13 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli branży budowlanej – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

Tegoroczna edycja to setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych prezentowanych przez ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata, w tym wiele rynkowych premier, innowacyjny park maszynowy, najnowsze trendy, przestrzenie specjalne, a do tego cztery dni pokazów, wykładów i prezentacji. Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z 28 produktami nagrodzonymi Złotym Medalem MTP, prestiżowym wyróżnieniem, które stanowi przede wszystkim potwierdzenie innowacyjności i wysokiej jakości produktu.

Targi zostały objęte Patronatem Honorowym przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministra Gospodarki. Partnerem merytorycznym bloku targów jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

Budownictwo energooszczędne i pasywne

Od 2021 r. wszystkie nowo wybudowane budynki mają być niemal zeroenergetyczne – takie wymogi stawia przed nami Unia Europejska. Nieco wcześniej, bo już od 2019 r., tym wymogom podlegać będą obiekty użyteczności publicznej. Współczesne budownictwo dąży do minimalizowania strat energii, stawiając zupełnie nowe wyzwania. Czy branża jest na to gotowa? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas targów BUDMA.

Budownictwo energooszczędne i pasywne to coraz chętniej wybierane rozwiązania, nie tylko ze względu na przepisy czy ekologię, ale również wymierne oszczędności w użytkowaniu budynku w długim okresie czasu. O najważniejszych zaletach i koncepcjach budownictwa energooszczędnego i koncepcjach budownictwa pasywnego dowiemy się w trakcie VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Dowiemy się m.in. o ekonomicznych korzyściach zastosowania energii odnawialnej, koncepcji budownictwa pasywnego, innowacyjnych rozwiązaniach termoizolacyjnych czy też technologiach stosowanych w budynkach niemieszkalnych i halach pasywnych.

 

Dni Inżyniera Budownictwa

Targi BUDMA ponownie staną się miejscem dyskusji na najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące zmian zachodzących w przepisach i nowych regulacjach, mających ogromny wpływ na planowane inwestycje. W ramach Dni Inżyniera Budownictwa (10-11 marca) pierwszego dnia poruszone zostaną takie tematy, jak nowelizacja ustawy Prawo Budowlane, nowelizacja ustawy o wyrobach budowlanych, ustawa o zamówieniach publicznych czy też pozacenowe kryteria oceny ofert w zamówieniach publicznych.

Z kolei drugiego dnia będziemy mogli dowiedzieć się o możliwościach programu BIM (Building Information Modelling), który został wykorzystany w projekcie autostradowej obwodnicy Sztokholmu, zagadnieniach praktycznych dotyczących inteligentnych budynków użyteczności publicznej oraz niekonwencjonalnych rozwiązaniach konstrukcyjnych budynku ICHOT w Poznaniu, jako sposobu realizacji śmiałej koncepcji architektonicznej.

 

 

Architektura BUDMY

Około 5000 architektów i projektantów spodziewają się organizatorzy targów BUDMA, dla których przygotowano szereg dedykowanych wydarzeń.

Przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany będzie projekt Forum Architektury, podczas którego odbędzie się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości – na temat „Wzajemne Inspiracje. Czym inspirują się architekci i gdzie leży różnica między inspiracją a kopiowaniem?” Będziemy mieli okazję dyskutować m.in. z Alberto Veiga, Dmitrijem Antonyukiem, a także polskim architektem Piotrem Szaroszykiem. Nie zawiodą się także młodzi adepci sztuki architektonicznej, którzy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielem „młodej generacji” architektów Przemysławem Łukasikiem, słynącym z niestandardowych rozwiązań i bezpretensjonalnego podejścia, autora bodaj najbardziej znanego domu w Polsce – Bolko Loftu, pozostającego w awangardzie współczesnej architektury.

Strada di Architettura odsłoni najciekawsze propozycje produktowe, wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.

Targi będą również miejscem rozstrzygnięcia konkursu „Szkice architektoniczne”, którego celem ma być pokazanie umiejętności warsztatowych studentów architektury, wykorzystujących technikę tradycyjną. Na laureatów konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.

 

Akademia efektywnego projektowania

1776 architektów i projektantów branży budowlanej odwiedziło przestrzeń ARCHISPACE podczas targów BUDMA w zeszłym roku. 10 marca PROCAD i MTP po raz kolejny otworzą przestrzeń ARCHISPACE. Jak co roku będzie to miejsce, w którym każdy polski projektant znajdzie najnowszą wiedzę i nowinki ze świata systemów CAD oraz rozwiązań technologicznych wspomagających projektowanie.

 

 

Ponadto na targach odbędą się takie wydarzenia, jak:

– Dzień Dystrybutora – to właśnie pierwszy dzień targów dedykowany jest osobom odpowiedzialnym za wybór i zakup asortymentu budowlanego, właścicielom, szefom sieci i hurtowni budowlanych, dyrektorom ds. zakupów oraz kupcom, zarówno z Polski jak i z zagranicy

– program Hosted Buyers – dzięki któremu w Poznaniu pojawią się przedstawiciele najważniejszych sieci handlowych i grup zakupowych z aż 17 krajów; zostaną także przyznane nagrody Dystrybutor Roku 2015

– Dachy i fasady – zielona przyszłość budownictwa miejskiego – walory ekologiczne i estetyczne idei „zielonego” budownictwa w aglomeracjach miejskich oraz edukacja w zakresie poprawnego projektowania i wykonania dachów oraz fasad zielonych będą przyświecać tematyce V edycji konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Dachów Płaskich i Fasad DAFA

– wystawa VIVA LIGHT – czyli wystawa światła, innowacyjnych technologii i materiałów, to pierwsza edycja spotkań projektantów, architektów, inżynierów, technologów, producentów oświetlenia, agentów, dystrybutorów, dostawców innowacyjnych materiałów, techniki świetlnej oraz wszelkich nowych technologii

– Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy

– II Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin

– Finał Mistrzostw Polski Glazurników

– Strefa Dobrego Dachu

– zawody finałowe Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów

– Strefa Testów – każdy fachowiec będzie mógł własnoręcznie przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów

– Strefa Dobrego Dachu – możliwość uczestniczenia w pokazach sztuki dekarskiej, obejrzenia najnowszych materiałów dachowych prezentowanych przez czołowych producentów pokryć dachowych, konsultacji ze specjalistami z dziedziny krycia dachu, izolacji dachowej, wentylacji, okien dachowych, orynnowania i zabezpieczeń dachu

– Targi CBS – budownictwo sportowe i rekreacyjne

– Targi GLASS – szklany znaczy energooszczędny

– Targi WINDOOR-TECH i Fabryka Okien Na Żywo

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in