Szybko schnąca masa gipsowa UZIN NC 112 Turbo

04.05.2017

Firma Uzin Utz AG stworzyła wyrównawczą masę gipsową o bardzo krótkim czasie wysychania.

– W tym roku w ofercie naszej firmy pojawiła się nowa generacja wylewek samopoziomujących, które wykorzystują innowacyjną technologię LevelPlus Effect S. Jej czołową reprezentantką jest właśnie masa UZIN NC 112 Turbo – mówi Magdalena Remiszewska, Product Manager marki UZIN. – Generację S wyróżniają udoskonalone reakcje wiązania, co przekłada się na maksymalne skrócenie czasu schnięcia mas. Zwiększyła się także stabilność produktów na wpływ czynników atmosferycznych.

 

 

UZIN NC 112 Turbo jest uniwersalną masą wyrównującą, którą można stosować przed montażem wszystkich typów podłóg. Z uwagi na wytrzymałą i gładką powierzchnię, którą tworzy, sprawdzi się zarówno pod wykładziny dywanowe i elastyczne, jak i luksusowe podłogi winylowe (LVT). W przypadku tych ostatnich równe podłoże jest szczególnie istotne – posadzki LVT mają najczęściej 2–3 mm grubości, więc wszystkie nierówności szybko stają się na nich widoczne.

Podstawową zaletą tej masy jest szybkość schnięcia. Już po 1–2 godzinach można wchodzić na powierzchnię, a po ok. 6 godzinach montować wykładziny. Układanie podłogi drewnianej lub korkowej można rozpocząć już po 12 godzinach od wylania masy.

UZIN NC 112 Turbo można stosować także pod wszystkie rodzaje podłóg drewnianych, ceramikę oraz kamień naturalny.

Stabilność masy sprawia, że jest bardzo bezpieczna i wygodna w stosowaniu. Niemal całkowity brak naprężeń wewnętrznych umożliwia jej stosowanie także na tzw. podłoża krytyczne (np. jastrychy mieszane czy asfaltowe). Jej zastosowanie jest ograniczone zakresem grubości warstwy do 10 mm.

Masa UZIN NC 112 Turbo charakteryzuje się niską zawartością chromianów (certyfikat GISCODE ZP 1) oraz bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC 1 R PLUS).

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.