Szkolenie z zakresu unijnego wsparcia OZE i kogeneracji

26.03.2019

Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie, metodologia wyliczania wskaźników rezultatów, pomoc publiczna, zagadnienia finansowe oraz procedury zawierania umów – to tematy bezpłatnego szkolenia NFOŚiGW z dwóch unijnych poddziałań z zakresu wytwarzania energii z OZE i wysokosprawnej kogeneracji.

 

Fot. Fotolia.com

 

Spotkanie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbędzie się na 10 kwietnia w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 3A. Rejestracja odbywa się poprzez formularz: http://www.nfosigw.gov.pl/formularze/formularz-zgloszeniowy-na-szkolenie1osi-poiis-2019/ (aktywny do 5 kwietnia do godz. 15:00).

Szkolenie organizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, I oś priorytetowa: Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Chodzi o poddziałanie 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł energii wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej, w którym można starać się o dofinansowanie od 30 marca do 28 kwietnia br. Poddziałanie, z budżetem 200 mln zł, adresowane jest do przedsiębiorców – wytwórców energii z odnawialnych źródeł energii. Wsparcie kierowane będzie na budowę nowych lub przebudowę jednostek wytwarzania energii cieplnej, wykorzystujących biomasę (powyżej 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (powyżej 2 MWth) lub energię geotermalną (powyżej 2 MWth). Elementem projektu może być przyłącze do sieci ciepłowniczej należące do beneficjenta projektu (wytwórcy energii).

Drugim tematem szkolenia będzie poddziałanie 1.6.1 Źródła wysokosprawnej kogeneracji, dla którego NFOŚiGW uruchomi wkrótce nowy nabór wniosków. To możliwość na dofinansowanie inwestycji z zakresu wysokosprawnej kogeneracji dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i spółdzielni mieszkaniowych. W tym konkursie pod uwagę będą brane przedsięwzięcia polegające na budowie nowych lub zwiększeniu mocy (w wyniku rozbudowy lub przebudowy) istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

 

Czytaj też: 5 miast w 100% z OZE

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in