Systemy ociepleń firmy maxit

25.05.2007

Firma maxit to doświadczony i innowacyjny producent. Oferuje produkty i systemowe rozwiązania z zakresu chemii budowlanej, od popularnych po wysoce specjalistyczne, a także keramzyt i wyroby z keramzytu. Od kilkudziesięciu lat technologie maxit są obecne na placach budów całej Europy oraz w wielu innych częściach świata.

Artykuł sponsorowany
Firma maxit to doświadczony i innowacyjny producent. Oferuje produkty i systemowe rozwiązania z zakresu chemii budowlanej, od popularnych po wysoce specjalistyczne, a także keramzyt i wyroby z keramzytu. Od kilkudziesięciu lat technologie maxit są obecne na placach budów całej Europy oraz w wielu innych częściach świata.
Z powodzeniem były stosowane przy realizacji licznych, bezprecedensowych inwestycji, m.in.: platform wiertniczych na Morzu Północnym, mostu łączącego Danię i Szwecję, kopalni diamentów w Ghanie, wysokościowców w Malezji. maxit to także rozwiązania dla kompleksowego budowania domów, od fundamentów i ścian zaczynając, poprzez wykańczanie wnętrz, na elewacjach (w tym – systemach ociepleń) kończąc.

 

Systemy ociepleń maxit przeznaczone są do budynków nowych i poddawanych termomodernizacji. To jedna z najszerszych na rynku ofert elewacyjnych. Obszar ich zastosowania obejmuje również izolacje termiczne i akustyczne w garażach podziemnych. Rozwiązania maxit mają wiele zalet:
■ Warstwa ocieplająca z wełny mineralnej lub styropianu.
■ Różnorodność wykończenia: tynkiem mineralnym, akrylowym, silikatowym, silikonowym lub farbami z szerokiej oferty fi rmy maxit.
■ Wiele faktur  powierzchni ściany: gładka, baranek, kornik, rustykalna; w szerokim zakresie uziarnienia.
■ Bogata paleta kolorów – pastelowych lub żywych – według wzornika lub na zamówienie. Stosowanie wysokiej   jakości   pigmentów,   odpornych na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV, gwarantuje trwałość kolorów.
■ Najnowszej generacji dodatki algo- i  grzybobójcze  zapewniają  optymalne zabezpieczenie mikrobiologiczne elewacji.
■ Produkty przystosowane są do nakła

 

Możliwość    doboru    rozwiązania wedle  zasobności  kieszeni  –   od wersji   prostych,   ekonomicznych (w tym najtańszej, z warstwą klejowo-szpachlową, a zarazem tynkiem „2 w 1″ – maxit multi 290, do ewentualnego pomalowania lub dokończenia w następnym etapie) – do najbardziej zaawansowanych technologicznie, ekskluzywnych.
■ Gwarancja   rozwiązania   każdego problemu z ocieplaniem budynku – dzięki unikalnej możliwości kompozycji poszczególnych elementów składowych.
■ Najwyższa wytrzymałość mechaniczna   i   elastyczność   systemów, np. dzięki wzmocnieniu zaprawy maxit Serpo 410 mikrowłóknami rozproszonymi w masie.
■ Trwałość  i  odporność  na  niekorzystne warunki atmosferyczne zapewniająca pełną ochronę elewacji; rozwiązania  sprawdzone  w surowych   warunkach   klimatycznych Skandynawii.
■ Kompletność systemów – spełniających wymagania polskich i europejskich norm technicznych – dająca gwarancje trwałości.
■ Uzupełnienie o inne rozwiązania elewacyjne: wysokiej jakości tynki tradycyjne, nowoczesne tynki cienkowarstwowe i dekoracyjne, farby, fugi do klinkieru.
{mospagebreak}
Charakterystyki systemów

 

maxit WM – system ocieplania budynków z warstwą izolacyjną z wełny mineralnej (lamela lub płyty). Elementy systemu:
■ zaprawa klejąca  do wełny maxit Serpo 405, opcje: maxit Serpo 410, maxit multi 280, maxit multi 290,
■ wełna mineralna fasadowa (płyta lub lamele) – grubość wg projektu technicznego ocieplenia,
■ łączniki  mechaniczne  maxit  Serpo (zależnie od rodzaju i grubości wełny),
■ siatka z powlekanego włókna szklanego zabezpieczona przed alkalia mi maxit Serpo 397,
■ zaprawa klejowo-szpachlowa maxit Serpo 410 zbrojona w masie mikro włóknami,
■ grunt maxit prim 1050 (maxit GT),
■ tynk – opcje: mineralno-polimerowy maxit kolor plus (baranek, kornik i rustykalny); silikatowy maxit sil; silikonowy maxit silco (baranek i kornik).

 

maxit VWS – system ocieplania budynków z warstwą izolacyjną ze styropianu. Elementy systemu:
■ zaprawa klejąca  do wełny maxit Serpo 403, opcje: maxit Serpo 405, maxit Serpo 410, maxit multi 280, maxit multi 290,
■ styropian – grubość wg projektu technicznego ocieplenia,
■ łączniki mechaniczne maxit Serpo (typ zależny od grubości izolacji),
■ siatka z powlekanego włókna szklanego zabezpieczona przed alkaliami maxit Serpo 397,
■ zaprawa klejowo-szpachlowa maxit multi 280, opcje: maxit Serpo 410 (zbrojona  mikrowłóknem),   maxit multi 290 – biała,
■ grunt maxit prim 1050 (maxit GT),
■ tynk – opcje: akrylowy maxit spectra;  mineralno-polimerowy (baranek, kornik i rustykalny) maxit kolor plus; silikatowy maxit sil; silikonowy maxit silco (baranek i kornik),
■ farby (opcja dla tynku maxit kolor plus): egalizacyjna – maxit color   Egalisationsfarbe,    silikatowa – maxit  Silikatfarbe,   silikonowa
– maxit Siliconharzfarbe.
więcej informacji na www.maxit.pl
maxit sp. z o.o.   

Firma maxit wchodzi w skład maxit Group – organizacji skupiającej producentów materiałów budowlanych, należącej do wiodącego, światowego koncernu HeidelbergCement Group. W Polsce w strukturze koncernu działają: lider w branży cementowej Grupa Górażdże oraz – w ramach maxit Group – fi rmy maxit (wraz z marką Deitermann) i m-tec.

ZAMÓW PRENUMERATĘ

Artykuł zamieszczony 
w „Inżynierze budownictwa”, 
maj 2007. 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in