Spotkanie ministra Cezarego Grabarczyka z ministrem budownictwa Chin

22.02.2008

21 lutego br. minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk spotkał się w siedzibie resortu z ministrem budownictwa Chińskiej Republiki Ludowej Wang Guangtao.

W spotkaniu również wzieli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Janusz Koper, przedstawiciele Instytutu Techniki Budowlanej, Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

{mospagebreak}
Tematyka rozmów dotyczyła aktualnego stanu współpracy między Polską a Chinami w dziedzinie budownictwa, a zwłaszcza możliwości współpracy zakresie certyfikacji materiałów budowlanych.

Obie strony uzgodniły, iż dotychczasowe Porozumienie między Ministerstwem Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rzeczpospolitej Polskiej a Ministerstwem Budownictwa Chińskiej Republiki Ludowej o współpracy z 1994 r. zostanie poddane weryfikacji i uaktualnieniu, celem dostosowania go do nowych potrzeb.

Minister Wang Guangtao zaprosił Gederalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad do złożenia wizyty w Chinach w celu omówienia możliwości udziału firm chińskich w rozbudowie polskiej infrastruktury drogowej.
Minister C. Grabarczyk zaproponował zorganizowanie seminarium w II kwartale br. dla firm i instytutów budowlanych z obu krajów.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in