Sosnowieckie targi budowlane z salonem renowacji zabytków

20.07.2011

Za sprawą Salonu Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO targi budowlane w Sosnowcu zyskały nowy charakter. Wrześniowa edycja Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień, pod patronatem biskupa Diecezji Sosnowieckiej, odbędzie się od 17 do 18 września w Expo Silesia w Sosnowcu.

Pomysł na jesienne targi budowlane zrodził się po sukcesie tegorocznych targów SIBEX, organizowanych w lutym od 2008 roku, czyli od początków powstania centrum wystawienniczego Expo Silesia. SIBEX Jesień to nowe ujęcie tematu budownictwa – oferta technologii przygotowujących nasze domy na zimę: systemy dociepleń elewacji budynków, okna i drzwi, instalacje kominowe, wentylacyjne, ogrzewanie, dachy i systemy orynnowania, poprzez wyposażenie wnętrz, a także prezentacja dorobku firm z południowej Polski na polu renowacji obiektów zabytkowych.

W ramach salonu RENOVATIO zaprezentują się firmy z branży ochrony, zabezpieczania i renowacji zabytków. Zobaczymy najnowsze technologie i materiały pozwalające przywrócić pierwotne piękno rodzimym zabytkom. A dodatkowo w trakcie targów będzie można zasięgnąć fachowej porady specjalistów m. in. na temat dofinansowania prac konserwatorskich.

Patronat nad imprezą objął ksiądz Grzegorz Kaszak, biskup Diecezji Sosnowieckiej, który żywo interesuje się kwestią ochrony i zabezpieczenia obiektów sakralnych, czego przykładem jest m.in. organizowanie spotkań i szkoleń dla duchownych, zarządców obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Targom Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień towarzyszyć będzie także „Dzień budownictwa drewnianego” pod patronatem Stowarzyszenia Dom Drewniany. Integralną częścią wydarzenia będzie seminarium nt. budowy domów w technologii szkieletowej.

Więcej informacji nt. targów SIBEX Jesień i salonu RENOVATIO znajdą Państwo na stronach: www.sibexjesien.pl oraz www.targirenovatio.pl.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in