Rozbudowa fabryki firmy NIDEC w Niepołomicach

23.05.2016

Spółka STRABAG jest generalnym wykonawcą inwestycji budowlanej firmy Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o. o., japońskiego producenta napędów i silników elektrycznych dla motoryzacji.

Na zlecenie inwestora STRABAG w ciągu 7 i pół miesiąca rozbuduje fabrykę w Niepołomicach i wykona nową infrastrukturę drogową. Planowany termin zakończenia budowy przypada na październik br. Wartość zlecenia to 25,8 mln zł netto.

Na placu budowy zakończyły się już roboty fundamentowe. Nowy etap realizacji wykonawca rozpoczął od montażu słupów żelbetowych, a w maju i w czerwcu wykonywana będzie stalowa konstrukcja obiektu.

W ramach kontraktu STRABAG rozbuduje istniejącą halę przemysłową o nową część produkcyjno-magazynową, magazyn wysokiego składowania oraz obiekty towarzyszące. Powstaną nowe biura, a obecna część biurowo-socjalna zostanie zmodernizowana. Należąca do Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. fabryka powiększy się o ponad 7 tys. m² powierzchni, z czego ponad 6,5 tys. m² obejmie rozbudowa hali głównej.

W zakresie naszych prac znajduje się nie tylko rozbudowa i modernizacja obiektu wraz z przygotowaniem całej infrastruktury do potrzeb wyposażania technologicznego. Pracujemy na terenie czynnie działającego zakładu, co stawia przed nami wysokie wymagania w zakresie logistyki i zaangażowania wykwalifikowanej kadry, ponieważ musi być zachowana ciągłość produkcji – mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

 

Wizualizacja: Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o.

 

KONTRAKT W LICZBACH:

Kubatura: 60,6 tys. m3

Powierzchnia całkowita: 10,6 tys. m2

Powierzchnia użytkowa: 7,2 tys. m2

Powierzchnia terenu: 60,1 tys. m2

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.