Produkcja płyt granitowych – trak wielolinowy Gaspari

05.02.2015

Piramida – jeden z polskich liderów w wydobyciu i obróbce kamienia – zakupił wielolinowy trak włoskiej firmy Gaspari.

Firma Piramida z okolic Strzegomia jest producentem wyrobów granitowych, zarówno gotowych, jak i produkowanych na zamówienie. Eksploatuje własny kamieniołom i wydobywa przede wszystkim duże bloki granitowe. Wydajność produkcyjna firmy wynosi obecnie 20 tys. m2 płyt miesięcznie. W porównaniu do okresu sprzed zakupu maszyny wzrosła ona  o10 tys. m2. Piramida produkuje również 30 tys. ton kostki rocznie oraz duże ilości krawężników.

Wielolina GMW 700 marki Gaspari służy w firmie do cięcia płyt z bloków kamiennych różnej grubości. Najczęściej są to płyty o grubości 2, 3, 4 i 5 cm, przeznaczone dla branży budowlanej. Maszyna, oprócz zwiększenia jakości produktów, wpłynęła bezpośrednio na zwiększenie wydajności produkcji i skrócenie terminów realizacji płyt cienkich o grubości 2 i 3 cm.

Polskim dystrybutorem maszyn marki Gaspari jest firma Mekanika. Jej przedstawiciele chwalą trak wielolinowy GMV 700 przede wszystkim ze względu na jego elastyczność i wydajność.

Trak wielolinowy Gaspari łączy w sobie najnowsze, dostępne technologie oraz innowacje. Maszyna z łatwością pozwala na zmianę grubości produkowanych płyt i przeprowadza obróbkę zgodnie z zadanymi parametrami oraz stuprocentową powtarzalnością wymiarów poszczególnych produktów.

 

 

Dane techniczne traka wielolinowego GMV 700

Rozmiary maks. bloku: długość – 3500 mm, wysokość – 2200 mm

Silnik opadu cięcia: 7,5 kW (28 Nm.)

Silnik deszczownicy: 1,5 kW

Silnik główny: 131 kW

Silnik sterujący napinaczami: 4 kW

Prędkość przesuwu pionowego: od 0 do 0,3 m/min

Prędkość obwodowa linki: od 20 do 32 m/s

Maksymalna szerokość bloku: 700 m

Maksymalna ilość lin: 24 szt.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.