Prace wykończeniowe w Apartamentach Park Szczęśliwicki

06.08.2018

Generalny wykonawca Apartamentów Park Szczęśliwicki w Warszawie, spółka Totalbud, wchodzi w ostatnią fazę prac wykończeniowych tej inwestycji.

Deweloperem jest firma Dom Development, obiekt natomiast mieści się na Ochocie przy ulicy Przy Parku 6.

Cztery budynki składające się na inwestycję mają jedną wspólną garażową kondygnację podziemną. Budynki mają konstrukcję słupowo-płytową, dającą elastyczność w zmianach układów funkcjonalnych lokali w stosunku do projektu bazowego.

Na budowie pracuje obecnie ok. 100 osób, co poprzez swoją dużą liczbę nie jest typowe w inwestycjach tej wielkości, natomiast odzwierciedla to skalę reżimów technologicznych w różnych miejscach budynków oraz pracochłonność elewacji.

 

 

Prace wykończeniowe komentuje kierownik budowy Magdalena Szlendak: „Wszystkie cztery budynki będą bardzo eleganckie. Złożą się na to zarówno materiały, jak i wykonawstwo. Wejścia do budynków są wykładane piaskowcem. Na klatkach schodowych są kamienne portale wokół wind i drzwi do mieszkań. Na ścianach zabudowujących szachty są okładziny z płyt MDF i również to rozwiązanie estetycznie wkomponowuje się w sposób wykończenia klatki. Części wspólne pokryją duże, eleganckie, polerowane płytki gresowe ze wstawkami i nie są to elementy z gresu technicznego. Wysokiej klasy, a więc także estetyki, jest również oświetlenie. Garaż podziemny wylany będzie żywicą.”

 

 

Bardzo oryginalną i pod względem wykonawczym wyjątkowo precyzyjną oraz czasochłonną trójwymiarową elewację będą stanowiły panele styropianu ocieplającego różnej grubości i wstawki z piaskowca. Cięcia poszczególnych płyt elewacyjnych muszą być – jak na standardy budowlane – bardzo dokładne. Płyty muszą dobrze współpracować nie tylko między sobą w trójwymiarowej kompozycji, ale także prawidłowo pasować do innych elementów elewacyjnych, takich jak gzymsy.

Jak przewiduje Totalbud, pozwolenie na użytkowanie Apartamentów Park Szczęśliwicki powinno być wydane do końca października br.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.