Powstanie Centrum Przetwarzania Danych T-Mobile Polska

15.07.2020

Centrum Przetwarzania Danych T-Mobile Polska w Warszawie będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

 

Fot. Akela999 – pixabay.com

 

Centrum Przetwarzania Danych T-Mobile Polska zostanie wybudowane przy ul. Szlacheckiej w Warszawie. 8 lipca T-Mobile Polska zawarł umowę na jego wykonanie z firmą STRABAG.

Jeden z najnowocześniejszych w Polsce obiektów typu Data Center ma być gotowy do września 2021 r. Inwestycja będzie spełniać normę ANSI TIA-942 na poziomie Rated-3, co oznacza, że wszystkie obszary działania Data Center (architektoniczny, mechaniczny, klimatyzacyjny, wentylacyjny, energetyczny i telekomunikacyjny) będą w pełni redundantne.

Centrum Przetwarzania Danych T-Mobile Polska powstaje w formule „pod klucz”. Wykonawca w ramach umowy zrealizuje m.in. instalację kluczowych dla budynków tego typu elementów infrastruktury technicznej, takie jak bezpieczne i stabilne systemy zasilania, systemy chłodzenia czy efektywność energetyczna infrastruktury.

Obiekt będzie miał konstrukcję żelbetowo-monolityczną oraz 3 kondygnacje naziemne, na których znajdzie się przestrzeń biurowo-techniczna. Powierzchnia użytkowa centrum wyniesie prawie 4,4 tys. m², a kubatura – blisko 20,7 tys. m³.

 

Inwestycja w liczbach:

  • powierzchnia całkowita: 6400 m²
  • powierzchnia użytkowa: 4380 m²
  • powierzchnia terenu: 8529 m²
  • kubatura: 20 694 m³

 

Czytaj także: W Poznaniu powstanie Centrum Szyfrów Enigma

Warszawa Zachodnia: przebudowa stacji, tunel i podziemny tramwaj

Dworzec autobusowy w Kielcach. ZDJĘCIA po remoncie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.