Powstaje Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu

06.07.2020

Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu będzie nowoczesną lecznicą dla zwierząt z częścią dydaktyczno-badawczą.

 

Wizualizacja Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu (źródło: Archimedia Architekci & Inżynierowie Sp. z o.o.)

 

Odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Będzie to 4-kondygnacyjny obiekt przy ul. Szosa Bydgoska 13 w konstrukcji żelbetowej, o powierzchni całkowitej prawie 6,5 tys. m² i kubaturze 30 tys. m³. Budynek za 31 mln zł brutto zostanie wybudowany przez firmę STRABAG.

Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK będzie prowadziło leczenie ambulatoryjne i stacjonarne, a także badania diagnostyczne małych oraz dużych zwierząt. Prowadzone w nim będą zajęcia dydaktyczno-naukowe dla przyszłych lekarzy medycyny weterynaryjnej, jak również prace badawcze.

Na parterze CMW znajdą się: strefa wejściowa z holem głównym i recepcją, gabinety weterynaryjne dla małych oraz część kliniczna dla dużych zwierząt, z salą operacyjną, pomieszczeniami do badań RTG i ENDO-skopowych oraz boksami dla koni. Na 1. piętrze zaplanowano gabinety lekarskie i diagnostyczne dla małych zwierząt, w tym pracownia artroskopowa, gabinet neurochirurgiczny i onkologiczny oraz 4 sale operacyjne. Pomieszczenia te będą także służyły do prowadzenia zajęć praktycznych dla studentów. Natomiast na ostatniej kondygnacji powstaną sale dydaktyczne oraz duża sala audytoryjna do prowadzenia prezentacji, seminariów i odczytów dla blisko 200 osób. Obok znajdą się pomieszczenia laboratoryjne oraz pokoje dla pracowników naukowych i administracyjnych.

 

Budowa Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu (źródło: STRABAG)

 

Na dachu budynku zaprojektowano zielony taras widokowy. Powstanie łącznie 50 miejsc postojowych, które będą zlokalizowane na parkingu naziemnym i w garażu na poziomie -1. Zamawiający wyposaży centrum w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, m.in. do przeprowadzania radiografii bezpośredniej, rezonansu magnetycznego i ANGIO oraz pozytonowej tomografii emisyjnej z tomografią komputerową.

Generalny wykonawca jest odpowiedzialny za realizację prac budowlanych i przygotowanie obiektu do podłączenia specjalistycznych urządzeń.

Prace zaczęły się 20 marca 2020 r. i będą trwały do listopada 2021 r.

 

Kontrakt w liczbach:

  • kubatura: 30 128,32 m³
  • powierzchnia całkowita: 6412 m²
  • powierzchnia użytkowa: 5687,86 m²
  • powierzchnia terenu: 7251 m²

 

Czytaj także: Na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku zawisła wiecha

Budowa Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego

Nowy szpital w Legionowie pod Warszawą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in