Polski rynek nieruchomości hotelowych w II kwartale 2009 r.

31.07.2009

W drugim kwartale 2009 r. podaż hoteli sieciowych w Polsce zwiększyła się o 5 nowych cztero- i pięciogwiazdkowych obiektów.

 

Na rynku inwestycyjnym wydarzeniem była pierwsza w tym roku transakcja sprzedaży prestiżowego hotelu w Polsce. Przedmiotem transakcji był pięciogwiazdkowy Hotel Radisson Blu w Krakowie, działający na rynku od 5 lat. Wykorzystanie pokoi w hotelach wzrosło w stosunku do pierwszego kwartału, czego można było się spodziewać, ponieważ maj i czerwiec są zwykle najlepszymi miesiącami pierwszej połowy roku dla obiektów hotelowych. Kryteria przyznawania przez banki środków na finansowanie inwestycji hotelowych nie uległy zmianie, banki nadal nie rezygnują z wysokich wymogów stawianych potencjalnym kredytobiorcom. Ważnym wydarzeniem, mogącym mieć niebagatelny wpływ na rozwój turystyki w naszym kraju, było zaklasyfikowanie się Wielkich Jezior Mazurskich i Puszczy Białowieskiej do finału konkursu na Siedem Nowych Cudów Natury w kategorii krajobraz. W pierwszej fazie konkursu Mazury zajęły pierwsze miejsce.

We Wrocławiu otwarty został stylowy 121-pokojowy Hotel Monopol (sieć Likus) i jest to dopiero trzeci – po Hotelu Sofiteli Radisson Blu – pięciogwiazdkowiec w tym mieście.
Łódźnatomiast doczekała się pierwszego hotelu czterogwiazdkowego, 278-pokojowego Hotelu Andels zlokalizowanego na terenie centrum Manufaktura. Warto dodać, że jest to czwarty hotel zarządzany przez Vienne International pod marką Andels, w tym drugi w Polsce (po Krakowie).
Gdańsk wzbogacił się o dwa hotele – pięciogwiazdkowy, 134-pokojowy Hotel Radisson Blu (piąty obiekt tej marki w Polsce) i czterogwiazdkowy hotel Qubus ze 110 pokojami.
W Krakowie otwarto pierwszy Hotel Park Inn w Polsce należący, podobnie jak marka Radisson Blu, do grupy Rezidor. Krakowski Park Inn oferuje 152 pokoje o standardzie 4-gwiazdkowym.
Wszystkie wymienione hotele poza wysokim standardem wyróżniają się bardzo interesującą architekturą i w znakomity sposób podnoszą jakość podaży miejsc noclegowych w głównych miastach Polski. Pod względem nowo oddawanych inwestycji hotelowych w tyle pozostaje Poznań, szczególnie w kontekście rozgrywania meczów Euro 2012 w tym mieście.
 
Źródło: Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.
 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.