Pierwszy Mercedes-Benz Econic CNG sprzedany do warszawskiej firmy gospodarki odpadami BYŚ

21.05.2010

Firma Byś z Warszawy, zajmująca się gospodarką odpadami, jest pierwszym w Polsce odbiorcą pojazdu Mercedes-Benz Econic CNG, czyli auta napędzanego sprężonym gazem ziemnym.

Mercedes-Benz Econic CNG to auto do zadań specjalnych, spełniający najwyższe standardy ekologiczne. Zastosowano w nim nowe rozwiązania: zespół napędowy oraz proces spalania zostały zoptymalizowane w takim stopniu, że uzyskano wzrost osiągów i zmniejszenie zużycia silnika. Oznacza to przede wszystkim redukcję kosztów przeglądów i napraw. Silnik napędzany gazem ziemnym jest najbardziej ekologicznym podzespołem pracującym w Econicu.

 

 

Pomalowana na korporacyjny, niebieski kolor firmy Byś śmieciarka została przekazana właścicielowi firmy, p. Wojciechowi Byśkiniewiczowi przez dyrektora sprzedaży Mercedes-Benz Polska, Heiko Schulze, oraz prezesa firmy Diesel Truck, Ireneusza Jagiełło.
„Econic to nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny pojazd, doskonale nadający się do zadań w sektorze gospodarki odpadami. A ja i moja firma mamy ambicję być liderem w ochronie środowiska naturalnego. Nabyliśmy więc ten pojazd po prostu dlatego, że doskonale wpisuje się w filozofię mojej firmy” – mówi Wojciech Byśkiniewicz, właściciel firmy Byś.
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in