Oszczędność czasu

02.10.2007

PD 42 – nowy dalmierz laserowy wprowadzony na rynek przez firmę Hilti, który wyposażony jest w szeroki wachlarz potrzebnych i użytecznych funkcji – zarówno pomiarowych, jak i obliczeniowych – zapewnia oszczędność czasu na każdej budowie.

Dalmierze laserowe przeznaczone są do wykonywania precyzyjnych pomiarów na każdym etapie budowy. Prezentowany produkt znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba obliczyć kubaturę pomieszczeń, powierzchnię ścian, itp. Doskonale spisuje się w trakcie dokonywania pomiarów na zewnątrz, nawet w warunkach dużego nasłonecznienia. Urządzenie znacznie przyspiesza i ułatwia dokonywanie precyzyjnych pomiarów do góry, gdzie tradycyjne miarki często wymagają asysty dwóch pracowników.

Doskonale sprawdza się także przy wykonywaniu konstrukcji stalowych z wykorzystaniem końcówki przedłużającej i celownika optycznego oraz przy szybkich i dokładnych pomiarach otworów przed montażem prefabrykowanych ościeżnic. Zintegrowany z dalmierzem celownik znacznie ułatwia pracę w warunkach zewnętrznych, gdzie niekiedy duże nasłonecznienie utrudnia dokonywanie pomiarów. PD 42 wyposażono także w potrójną funkcję Pitagorasa. Duży, podświetlany wyświetlacz pozwala bezbłędnie odczytać wyniki nawet w warunkach słabego lub zerowego oświetlenia. Dwie libelki gwarantują natomiast możliwość optymalnego wypoziomowania dalmierza. Dzięki bocznemu przyciskowi pomiarowemu lub gwintowi bocznemu dalmierz można zamocować na statywie.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.