Osiedle Mickiewicza z pozwoleniem na użytkowanie

14.11.2016

Warszawskie Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle Skanska Residential Development Poland certyfikowane w systemie środowiskowym BREEAM.

Osiedle Mickiewicza powstaje na pograniczu Żoliborza i Bielan w stolicy. W ramach I etapu Skanska zrealizowała kameralny, 6-piętrowy budynek z 97 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 116 m² i ponadstandardowej wysokości ok. 272 cm. Lokale z tego etapu są już oddawane do wykończenia. Całe osiedle będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Wszystkie budynki powstające w ramach osiedla będą poddane certyfikacji BREEAM.

Inwestycja spełnia 100% wymagań certyfikacji BREEAM pod względem położenia na mapie miasta. A to tylko jedna z zalet tego systemu. Dzięki certyfikacji na Osiedlu Mickiewicza będzie możliwe uzyskanie oszczędności w kosztach utrzymania części wspólnych budynku na poziomie ok. 10%. Rozwiązania wprowadzone przy projektowaniu Osiedla Mickiewicza pozwalają także na redukcję kosztów utrzymania mieszkania. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma Przewodnik Obsługi Budynku, w którym zawarte będą informacje dotyczące wyposażenia oraz systemów zastosowanych w budynku. W przewodniku zamieszczone zostaną również informacje nt. zalecanych certyfikatów energetycznych dla urządzeń domowych, a także porady dotyczące doboru armatury sanitarnej. Każde mieszkanie na osiedlu będzie zapewniało przestrzeń typu home office.

 

 

Budynek w liczbach:

– ponad 690 ton stali

– 6500 m³ betonu

– 11 245 mb. rur

– blisko 11 000 m² ścian

– 572 stopnie schodów

– 484 grzejniki

– 4 windy, 4 klatki

– 2536 drzew i krzewów oraz 1590 bylin i traw ozdobnych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.