Odcinek autostrady A6

27.09.2007

Na odcinku węzeł Klucz – węzeł Kijewo autostrady A6 puszczono ruch.

Wartość tej inwestycji to ponad 129 mln złotych z czego dofinansowanie z UE, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Transport (SPO-T) wynosi 87,6 mln złotych. Wykonawcą robót na niespełna 8-kilometrowym odcinku była firma Budimex – Dromex S.A.
Inwestycja obejmowała przebudowę dwóch jezdni o nawierzchni z płyt betonowych na długości 7,7 km, na nawierzchnię bitumiczną oraz przebudowę obiektów mostowych. Dzięki temu przedsięwzięciu przebudowany odcinek drogi „legitymuje się” następującymi  parametrami:
• nośność nawierzchni podniesiona do 115 kN/oś,
• nośność obiektów podniesiona do klasy A,
• zwiększenie szerokości nawierzchni do  2 jezdnie – każda jednia po 2 pasy ruchu
We wrześniu oddano do ruchu także obwodnicę m. Kobylanka, Morzyczyn, Zieleniewo (10km) w ciągu drogi krajowej Nr 10, kolejnego kontraktu dofinansowanego w ramach SPO-T. Wartość projektu wynosi 103,26 mln złotych, z czego dofinansowanie z funduszu UE  opiewa na kwotę 69,6 mln złotych. Wykonawcą robót była szwedzka firma NCC Aktiebolag.

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.