O sytuacji na rynku nieruchomości i ustawie inwestycyjnej

22.01.2018

11 stycznia br. Andrzej R. Dobrucki, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, uczestniczył w debacie „Ustawa inwestycyjna, czyli kodeks budowlany w transzach” zorganizowanej przez redakcję czasopisma „Rzeczpospolita”, dział Nieruchomości, podczas corocznego Spotkania Liderów Branży Nieruchomości.

Do siedziby „Rzeczpospolitej” przybyło ponad 100 przedstawicieli reprezentujących branżę nieruchomości, budowlaną i media.

Rządowe zmiany mające miejsce tuż przed spotkaniem i debatą skłoniły uczestników do podsumowań dotychczasowych działań resortu oraz sytuacji branży budowlanej. Mówiono m.in. o prowadzeniu prac legislacyjnych, zatorach płatniczych i propozycjach poprawy sytuacji. Ożywiona dyskusja i ciekawe wnioski towarzyszyły debacie poświęconej projektowi ustawy inwestycyjnej.

Dyskutowano także o transparentności na rynku nieruchomości oraz o modelach inwestycyjnych w oparciu właśnie o ten rynek. Odpowiedź na pytanie: „Jeśli nie REITy, to co?” nie była łatwa.

 

Urszula Kieller-Zawisza

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.