Nowy golf teletechniczny VDI firmy Hager

16.12.2016

Firma Hager wprowadziła na rynek rodzinę innowacyjnych rozdzielnic teletechnicznych typu golf VDI. Nowoczesne, kompaktowe rozwiązania oferują wiele korzyści zwłaszcza w budownictwie deweloperskim.

Nowe możliwości zabudowy na ograniczonej przestrzeni, pojemność, funkcjonalność oraz elegancki design to podstawowe walory innowacyjnej gamy rozdzielnic teletechnicznych. Podtynkowe modele typu golf VDI firmy Hager to rozwiązanie zwłaszcza dla budynków zamieszkania zbiorowego, w których ograniczona ilość miejsca na zabudowę rozdzielnic może utrudniać realizację rozbudowanych instalacji teletechnicznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 1289).

Firma Hager opracowała i wdrożyła nowe multimedialne rozdzielnice z golf z serii VDI, które można łączyć pionowo z rozdzielnicami elektrycznymi o tej samej szerokości. Jak wynika z Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. instalacja teletechniczna powinna być wykonana w sposób umożliwiający wymianę i instalowanie odpowiedniej ilości elementów telekomunikacyjnych oraz dodatkowej infrastruktury bez naruszania struktury budynku. Rodzina golfów 18-modułowych firmy Hager pozwala na zasilanie każdej jednostki mieszkaniowej z pojedynczej rozdzielnicy multimedialnej, przy czym zabudowane urządzenia do transmisji danych mogą być zarówno aktywne, jak i pasywne. Nowoczesne obudowy są bardzo pojemne – można w nich zmieścić wszystkie wymagane komponenty komunikacyjne jednego poziomu. Dzięki podtynkowemu montażowi inwestor zyskuje nie tylko oszczędność miejsca, lecz także optymalny efekt estetyczny. Produkt został nagrodzony reddot design award.

 

 

Perforowana płyta montażowa w rozdzielnicy teletechnicznej golf VDI pozwala na bezproblemowy montaż komponentów multimedialnych. Otwory na śruby do mocowania szyn zostały umieszczone poza obszarem osprzętu, co zapewnia natychmiastowy dostęp i bezinwazyjny demontaż. Opatentowany system zintegrowanego prowadzenia przewodów zapewnia łatwość i elastyczność instalacji. Pokrywę można zamontować z lewej lub prawej strony, w zależności od układu pomieszczenia. Szybki montaż i demontaż drzwi zapewniają wbudowane śruby, które można przykręcać poprzez ¼ obrotu śrubokręta. Wszystkie rozdzielnice spełniają wymogi pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą EN 50102/A1, co zostało sprawdzone w testach metodą rozżarzonego drutu. Rozdzielnice montowane w ściankach kartonowo-gipsowych poddano badaniu metodą rozżarzonego drutu do temp. 850°C, z kolei modele do zabudowy w ścianach trudnopalnych – metodą rozżarzonego drutu do temp. 650°C.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.