Nowy aparthotel powstaje w Szklarskiej Porębie

03.06.2015

Inwestycja Czarny Kamień Resort & SPA powstaje w spokojnej willowej dzielnicy Biała Dolina. Część obiektu zrealizowana będzie na bazie odrestaurowanej willi z końca XIX w., jednocześnie cały kompleks będzie bardzo nowoczesny.

Czarny Kamień Resort & SPA będzie aparthotelem w klasie 4 gwiazdek. Inwestycja powstaje częściowo na bazie zabytkowej Villi Sylva. Część istniejącą po odrestaurowaniu połączono z nową zabudową. W sumie zaplanowano tu 52 apartamenty o metrażach 28–47 m². Każdy z lokali mieć będzie aneks kuchenny. Apartamenty oddawane będą w standardzie „pod klucz” wraz z umeblowaniem i wyposażeniem. Wszystkie mieć będą balkony, ogródki lub panoramiczne przeszklenia z widokiem na górski krajobraz lub świerkowy las. Do każdego apartamentu zaplanowano też miejsce parkingowe. Znajdą się tu też m.in. centrum SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, sauną parową i fińską, jacuzzi, dom lapoński, gabinety kosmetyczne i masażu, kapsuła młodości oraz siłownia. Ofertę uzupełniać będzie restauracja i kawiarnia, sala zabaw dla dzieci i zaplecze biznesowe z salą konferencyjną. Centralnym punktem hotelu będzie strefa recepcji z fontanną i wykutą w skale studnią z krystaliczną wodą. Kompleks położony jest 730 m n.p.m..

 

Deweloper, spółka Art-Dom z Jeleniej Góry, zdecydował o użyciu materiałów najwyższej klasy, gdyż budynek ma być bardzo komfortowy, ale też energooszczędny. Podczas budowy używana jest m.in. cegła silikatowa o podwyższonej akustyczności. Instalowana jest niskoszumowa kanalizacja, dodatkowo zaizolowana wełną mineralną. Zastosowano też bezszumowy system wentylacji hybrydowej higrosterowanej firmy Aereco. W budynku zamontowano okna z szybą o współczynniku przenikalności termicznej U = 0,5 W/m2K, a także stolarkę wewnętrzną o ponadstandardowych parametrach. Przy balkonach zastosowano specjalistyczne rozwiązania termoizolacyjne typu Isokorb.

 

 

W budynku zaplanowano pięć kondygnacji. Architektura oparta została na projekcie zabytkowej Villi Sylva, która po odrestaurowaniu stanowić będzie część kompleksu. Deweloper zachował oryginalny kształt głównego budynku, z półkolistym wykuszem w elewacji frontowej.

Zabytkowa część powstała prawdopodobnie jeszcze w XIX w. W latach 1903–1915 pensjonat reklamowany był jako luksusowe miejsce całorocznego wypoczynku w otoczeniu lasów i świeżego, górskiego powietrza. Część kurortu, w której położony jest hotel – Biała Dolina – założona została w 1617 r. przez hrabiego Hansa Ulryka Schaffgotscha przy nowej hucie szkła, prowadzonej przez Wolfganga Preusslera, protoplastę znanego rodu śląskich szklarzy. Do dziś Biała Dolina zachowała swój dawny, na wpół rustykalny charakter spokojnej, willowej dzielnicy.

Oddanie inwestycji zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2016 r. Poszczególne apartamenty sprzedawane będą w formule condo, co oznacza, że indywidualne osoby mogą nabyć lokal i czerpać zysk z jego najmu.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.