Nowe szczypce zaciskowe FACOM

18.09.2015

Marka FACOM wprowadza 5 rodzajów specjalistycznych szczypiec zaciskowych. Nowe narzędzia z serii 500A posiadają 5-pozycyjny zacisk, opatentowany system otwierania zacisku i opatentowany spust odblokowujący. Rozwiązania te przyspieszają pracę czyniąc ją bardziej bezpieczną i nie wymagają używania tak dużego nakładu siły, jak to było do tej pory.

Najważniejsza innowacja zastosowana w szczypcach FACOM to spust odblokowujący znajdujący się na dolnej rękojeści szczypiec. Tam, gdzie większość szczypiec wymaga znacznej siły do odblokowania, seria 500A umożliwia pracę bez zrywów i prawie bez wysiłku. Opatentowany system otwierania 5-pozycyjnego zacisku jest drugim kluczowym rozwiązaniem w tej serii produktów. Pozwala on na istotną oszczędność czasu dzięki natychmiastowemu otwarciu zacisku przez jeden nacisk na rękojeści. Regulacja odbywa się bardzo szybko, nawet gdy szczypce są zaciśnięte na jakimś elemencie. Obydwa opatentowane rozwiązania pozwalają na błyskawiczną zmianę szerokości chwytu i dostosowanie jej do potrzeb.

 

 

Jakość szczypiec z serii 500A od FACOM, gwarantującą także bardzo silne zaciskanie, zapewniają kute, wzmocnione, równoległe szczęki. Umieszczone na górnej szczęce rowki przytrzymują i zaciskają elementy nawet o małych średnicach. Z kolei dolne szczęki z ząbkami na całej głębokości przytrzymują elementy uniemożliwiając ich ślizganie czy poruszanie, niezależnie od rodzaju materiału, z jakiego je wykonano. Szczypce wyposażono także w ergonomiczne rękojeści ułatwiające wygodny chwyt zarówno w rękawicach, jak i bez nich, oraz zaczep Safety Lock System zabezpieczający narzędzie przed upadkiem podczas pracy na wysokości.

 

Do nowej gamy szczypiec 500A FACOM należą:

– 500A – szczypce o szczękach krótkich z zakresem pracy do 80 mm,

– 501A – szczypce o szczękach długich z zakresem pracy do 110 mm,

– 505A – szczypce o dużej rozwartości z zakresem pracy do 135 mm,

– 506A – szczypce o szczękach długich przegubowych z zakresem pracy do 110 mm,

– 501AMP – szczypce jednopozycyjne z zakresem pracy do 60 mm.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.