Nowe narzędzia wielofunkcyjne Bosch dla profesjonalistów

22.08.2016

Bosch rozszerza ofertę profesjonalnych narzędzi wielofunkcyjnych o nowe modele, które można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Dostępne są trzy klasy wydajności i zróżnicowany osprzęt do wielu zastosowań. Innowacyjny system mocowania osprzętu Starlock z funkcją Snap-In umożliwia jego szybką i beznarzędziową wymianę.

Bosch wprowadza na rynek nowe modele narzędzi wielofunkcyjnych: sieciowe GOP 55-36 Professional, GOP 40-30 Professional, GOP 30-28 Professionall. Dostępne są urządzenia w trzech klasach wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax. Klasa definiuje rodzaj prac, dla których narzędzie jest dedykowane – im jest ona wyższa, tym większy jest zakres zastosowań narzędzia. Nowy system mocowania osprzętu Starlock z funkcją Snap-In, zaprojektowany przez Bosch i Fein, zapewnia szybsze tempo pracy, większą wydajność i bardziej precyzyjny rezultat. W ramach systemu dostępne są 32 akcesoria Starlock, 4 akcesoria StarlockPlus i 12 akcesoriów StarlockMax. Osprzęt niższej klasy jest kompatybilny z narzędziami wyższej klasy. Oznacza to, że wszystkie akcesoria są kompatybilne z narzędziem StarlockMax. Dodatkowo całkowita oferta osprzętu Starlock jest kompatybilna z narzędziami oscylacyjnymi poprzednich generacji.

 

Fot. Bosch

 

Model GOP 55-36 Professional należy do klasy wydajności StarlockMax. Wyposażony w silnik o mocy 550 W oferuje szybkie tempo pracy podczas zaawansowanych prac, np. przy wykonywaniu nacięć i szczelin podczas renowacji konstrukcji dachu. Narzędzie GOP 40-30 Professional z silnikiem o mocy 400 W to klasa wydajności StarlockPlus. Dzięki mniejszemu kątowi oscylacji odznacza się ono większą precyzją. Zintegrowane z narzędziem oświetlenie LED sprawia, że GOP 40-30 sprawdza się podczas prac adaptacyjnych wykonywanych w zaciemnionych miejscach.

W ramach klasy StarlokPlus dostępne jest też model GOP 30-28 Professional z silnikiem o mocy 300 W. Wszechstronność tego modelu sprawia, że z powodzeniem można go używać także np. do usuwania fug w płytkach ściennych i podłogowych.

 

Narzędzia wielofunkcyjne GOP 55-36 Professional, GOP 40-30 Professional oraz model akumulatorowy GOP 18 V-28 Professional są wyposażone w nowy system mocowania osprzętu Starlock i funkcję Snap-In. To rozwiązanie firmy Bosch umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę osprzętu w ciągu zaledwie trzech sekund. Funkcja Snap-In działa na podobnej zasadzie jak wiązania w nartach: wystarczy włożyć osprzęt, docisnąć uchwyt i gotowe. Dzięki temu użytkownik może od razu przystąpić do pracy. Aby wyjąć osprzęt, wystarczy uruchomić dźwignię na głowicy narzędzia.

 

DANE TECHNICZNE:

Dane techniczne

GOP 55-36 Professional

GOP 40-30 Professional

(zastępuje GOP 300 SCE Professional)

GOP 30-28 Professional

(zastępuje GOP 250 CE Professional)

Moc nominalna

550 W

400 W

300 W

Klasy wydajności osprzętu

Starlock

StarlockPlus

StarlockMax

Starlock

StarlockPlus

Starlock

StarlockPlus

Kąt oscylacji (prawy/lewy)

1,8°

1,5°

1,4°

Prędkość obrotowa bez obciążenia

8.000 ? 20.000 min-1

8.000 ? 20.000 min-1

8.000 ? 20.000 min-1

Obwód rękojeści

175 mm

175 mm

175 mm

Długość narzędzia

290 mm

284 mm

280 mm

Uchwyt do montażu osprzętu

beznarzędziowy z funkcją Snap-In

beznarzędziowy z funkcją Snap-In

z kluczem sześciokątnym

Waga

1,6 kg

1,5 kg

1,5 kg

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.