Nowe kamery termowizyjne Ti100 firmy Fluke

01.03.2012

Firma Fluke wprowadza na rynek pięć nowych modeli, które dzięki najlepszej w swojej klasie regulacji ostrości oraz ergonomicznym i wytrzymałym obudowom staną się nieocenionym narzędziem bez względu na rodzaj wykonywanej pracy.

Nowe kamery termowizyjne Fluke wyposażono w szereg funkcji, znacznie ułatwiających pracę. Jedną z nich jest unikatowy system IR Optiflex pozwalający na automatyczną regulację ostrości obrazu z możliwością ręcznej modyfikacji ustawień przy zbliżeniach. Rozwiązanie to znacznie ułatwia pracę diagnostyczną oraz umożliwia uzyskanie ostrych oraz dokładnych zdjęć interesujących nas elementów. Dodatkowo, dzięki technologii IR-Fusion łączącej obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym, kamery te są jedynymi w branży modelami typu „wyceluj i zmierz”. Pozwala to na łatwe i szczegółowe dokumentowanie obszarów, w których mogą wystąpić potencjalne problemy. Najnowsze modele kamer termowizyjnych Fluke wyposażono także w system IR PhotoNotes pozwalający na dołączenie do trzech zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni, dzięki czemu możemy rejestrować takie detale jak na przykład tabliczki znamionowe, co znacznie ułatwia późniejsze zarządzanie wykonanymi obrazami. Nowe kamery termowizyjne firmy Fluke można podzielić na trzy grupy różniące się przeznaczeniem. Pierwszą z nich stanowią modele Ti110 oraz Ti125 przeznaczone dla techników instalacji HVAC/R, inżynierów przemysłowych i elektryków, którzy zajmują się obsługą oraz diagnostyką urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Modele TiR110 i TiR125 dedykowane są natomiast inspektorom nadzoru budowlanego oraz audytu budowlanego i pomagają w wykrywaniu i raportowaniu problemów z izolacją budynku, ujściami powietrza, wilgocią czy w końcu ułatwiają dostrzeżenie wad konstrukcyjnych. Ostatnim modelem nowej serii kamer termowizyjnych jest model Ti100, który przeznaczony jest do zastosowań ogólnych. Wszystkie powyższe urządzenia zaprojektowano z myślą o niezawodnej i długotrwałej pracy w ciężkich warunkach, dlatego charakteryzują się one wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją oraz obudową, która bez problemu przetrwa upadek z wysokości nawet dwóch metrów. W przypadku tak delikatnego i cennego sprzętu jest to cecha, której ciężko nie docenić. Dodatkowo, mimo olbrzymiej ilości funkcji, nowe kamery są wyjątkowo proste i wygodne w obsłudze, co znacznie ułatwia pracę bez konieczności użycia obu rąk.

 

 

Najważniejsze zalety kamer:

– rewolucyjny system regulacji orstrości IR Optiflex

– technologia IR-Fusion pozwalająca łączyć obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym

– wygodna obsługa – dzięki niskiej wadze (0,73 kg), dobremu wyważeniu i wygodnemu ułożeniu przycisków kamerę można obsługiwać nawet jedną ręką

– wytrzymała konstrukcja mogąca wytrzymać upadek z wysokości 2 m

– nagrywanie wideo w wielu trybach

– system notatek IR PhotoNotes umożliwiający dołączyć trzy zdjęcia cyfrowe do jednego obrazu w podczerwieni

– kompas elektroniczny

– oprogramowanie SmartView do analizy w podczerwieni i raportowania

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.