Nowa siedziba x-kom

19.04.2018

x-kom oficjalnie otworzył nową siedzibę w częstochowskiej strefie „Euro-Park” Mielec, przy Bojemskiego 25. Kompleks składa się z dwóch budynków: czterokondygnacyjnego biurowca oraz centrum logistycznego o łącznej powierzchni całkowitej 12 290,95 m².

Obiekt ma 8093,65 m² powierzchni magazynowej oraz 4197,3 m² przestrzeni biurowej, przy typowej wielkości piętra, która wynosi około 800 m². Do tej pory osoby zatrudnione w x-kom pracowały w 3 różnych budynkach, zlokalizowanych m.in. przy ul. Krakowskiej i Rejtana w Częstochowie. Od teraz wszystkie działy centrali skonsolidowane zostały w jednym miejscu. Projekt inwestycji przygotowało Architektoniczne Studio Projektowe Contrast.

 

 

Na trzech kondygnacjach znajdują się stanowiska pracy typu open space. W biurowcu można znaleźć także m.in kantynę, strefy relaksu, pokoje do gier, kuchnie, miejsca do pracy zespołowej, pokoje cichej pracy i 18 sal spotkań wyposażonych w nowoczesne rozwiązania telekonferencyjne. Do dyspozycji pracowników są również tarasy o łącznej powierzchni ponad 220 m². Znajduje się tu także niemal 200 miejsc parkingowych, ponad 50 miejsc dla rowerów i 20 miejsc dla motocykli i skuterów.

Koszt realizacji obiektu to ok. 70 mln zł. W bliskiej perspektywie firma planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości 15–30 mln zł związanej z rozbudową centrum logistycznego o kolejne 10 tys. m². W tym roku zostanie również uruchomiona automatyka w centrum logistycznym. Automatyzacja pozwoli na efektywne zarządzanie gospodarką magazynową firmy.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.