Nowa kamienica na warszawskiej Pradze

05.01.2018

Stołeczna Praga Południe wzbogaci się o replikę małej kamienicy w stylu modernizmu lat 30. XX wieku. Inwestycją taką holding NC Investment chciałby wytyczyć nowy trend w rozwoju stołecznego budownictwa mieszkaniowego na terenach historycznie związanych z przedwojenną Warszawą.

Po przedstawieniu projektantom wizji dewelopera, kameralny budynek zaprojektowała pracownia Wawa Architekci. Generalnym wykonawcą jest spółka NC Construction. Budowa właśnie ruszyła i stan „0” osiągnie w maju 2018 r. Sześciokondygnacyjna kamieniczka przy ul. Lubartowskiej 20 zaoferuje w swoim wysokim standardzie parking podziemny na dziewięć miejsc, parter z lokalem komercyjnym i cztery piętra, gdzie na każdym znajdą się dwa 3-pokojowe mieszkania o powierzchni ok. 60 m². Każde mieszkanie ma jeden balkon typu porte-fenêtre i jeden klasyczny, ale nie od ulicy, ponieważ rozwiązanie takie źle wygląda w przypadku kamienicy i prawie nie występuje ono w stołecznych obiektach historycznych tego typu.

 

 

Estetyka części wspólnych w tym projekcie jest szczególnie rozbudowana i dopracowana. Poręcze i pochwyty będą oddawały klimat balustrad balkonowych. Podłogi części wspólnych będzie stanowił odpowiednio stylizowany gres. Jak stwierdza architekt Piotr Mortka: „Wiele elementów wykończenia budynku, takich jak posadzki części wspólnych, wykonanych będzie z materiałów nawiązujących do epoki. Wykończenia ścian i sufitów będą miały sztukaterie, podobnie w stylu z epoki będą drzwi do lokali mieszkalnych, drzwi zewnętrze do budynku, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Roboty te będą wymagały szczególnej staranności i zatrudnienia fachowców mających doświadczenie w pracach konserwatorskich nad zabytkami lub znających charakter minionej epoki przełomu XIX i XX wieku”.

Zakończenie inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na kwiecień roku 2019.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.