Co zrobić kiedy miasto się rozwija, powstają nowe miejsca pracy, ale przyjezdni nie mają gdzie zamieszkać? Rozwiązaniem w takiej sytuacji są mieszkania tymczasowe budowane na określony czas z mobilnych elementów. Budowa takich obiektów ruszyła właśnie w holenderskim mieście Panningen.
Innowacyjny na skalę europejską projekt jest realizowany przez firmę Neptunus, a elementy do budowy mieszkań powstają we wrocławskim oddziale firmy.
Irenhof to projekt nowoczesny i pionierski. Wraz z rozwojem gospodarczym oraz zmianami na rynku pracy w Panningen rośnie zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe. W poszukiwaniu pracy przyjeżdżają tu pracownicy tymczasowi, których rynek mieszkaniowy nie jest w stanie pomieścić. W obliczu tego problemu miasto zdecydowało się sięgnąć po nowatorskie rozwiązania, jakimi są tymczasowe obiekty. Dzięki temu w krótkim czasie powstaną gotowe do zamieszkania lokale. Realizację projektu zlecono firmie Neptunus, która w ciągu trzech miesięcy wybuduje obiekt składający się z 20 mieszkań.
Do realizacji projektu firma wykorzystała konstrukcję o nazwie Flexolution. Cały obiekt będzie montowany z pojedynczych elementów, aby w efekcie końcowym dać 16 mieszkań dwupokojowych i 4 trzypokojowe. Każde z nich będzie wykończone i odpowiednio wyposażone. Dzięki współpracy ze specjalistami w zakresie hydrauliki i elektryki mieszkania już na koniec maja będą gotowe do zamieszkania. Elementy, z których powstanie obiekt produkowane są we wrocławskim oddziale firmy. Są one w pełni ekologiczne, elastyczne i trwałe. Dzięki temu władze miasta będą mogły na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku na lokale mieszkaniowe. Wraz ze zmianą warunków gospodarczych budynek może zostać zdemontowany, rozbudowany lub zmodernizowany.