Na krakowskim AFI V.Offices zawisła wiecha

09.05.2018

26 kwietnia na ostatniej kondygnacji powstającego przy al. 29 Listopada, nowoczesnego biurowca AFI V.Offices zawisła symboliczna wiecha.

– Wiecha to przede wszystkim symbol ukończenia najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych prac konstrukcyjnych i doprowadzenie budowy do etapu stanu surowego otwartego – mówi Sebastian Kieć, prezes AFI Europe Poland reprezentujący inwestora. – Dla nas to również potwierdzenie, że prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem i już pod koniec 2018 r. będziemy mogli przekazać klucze nowym właścicielom i najemcom powierzchni biurowych.

AFI V.Offices to nowoczesny budynek biurowy, mający certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. Biurowiec został doceniony za budownictwo zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i zastosowanie technologii ograniczających emisję szkodliwych substancji do atmosfery oraz minimalizujących zanieczyszczenie powietrza. Wszystkie procesy, w tym zarządzanie energią, ilością światła dziennego czy wilgotnością powietrza, będą sterowane automatycznie i dostosowane do bieżących potrzeb pracowników oraz panujących warunków. W budynku zostaną zastosowane nowoczesne mechanizmy odzyskiwania wody deszczowej, systemy rekuperacji ciepła, mocy i wilgoci z wentylacji oraz z klimatyzacji. Ogrzewanie opierać się będzie na nowoczesnych kotłach gazowych oraz kolektorach słonecznych. Wiele działań proekologicznych zaproponowano również samym użytkownikom budynku – powstanie infrastruktura rowerowa, szafki i prysznice dla rowerzystów oraz 14 stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.