Mostostal Warszawa wybuduje za 21,56 mln zł Halę Sportową w Zakopanem

31.10.2014

Centralny Ośrodek Sportu-Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem wybrał Mostostal Warszawa SA na generalnego wykonawcę inwestycji „Budowa wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w COS-OPO w Zakopanem”.

Obiekt o powierzchni całkowitej prawie 10,3 tys. m² powstanie przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich przy ul. Bronisława Czecha 1. Prace, na podstawie projektu Locum M. Paszyn, potrwają do końca czerwca 2016 r. Wartość kontraktu wyniesie 21 556 765,78 zł brutto. Inwestycję zrealizuje Oddział Południowy Mostostalu Warszawa.

Nowy obiekt hali treningowej będzie połączony łącznikiem parterowym z istniejącym budynkiem ośrodka sportu, czyli internatem oraz pływalnią. Główną częścią obiektu będzie sala sportowa treningowa z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej i ścianką wspinaczkową. Ze względu na duże gabaryty sali (długość), na ostatniej kondygnacji obiektu zlokalizowano bieżnie 4-torową o dystansie 60 m (o nawierzchni poliuretanowej). W budynku znajdą się również dwie sale sportowe do treningów judo i zapasów. Obiekt zostanie pokryty płaskim dachem – dodatkowo zostanie wyposażony w instalację pomp ciepła i instalację solarną.

 

 

DANE TECHNICZNE BUDYNKU:

Ilość kondygnacji: w części hali: IV, w części łącznika: I

Powierzchnia użytkowa: 5455,1 m²

Powierzchnia całkowita: 10 295 m²

Kubatura: 42 670 m³

Powierzchnia zabudowy: 2836,50 m²

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.