Mniej drgań młota

09.12.2008

Nowy młot udarowy GSH 5 CE Professional firmy Bosch charakteryzuje duża wydajność, 40 % mniej drgań i długi czas eksploatacji.

Urządzenie to oferuje użytkownikowi możliwość dłuższego dozwolonego czasu pracy (zgodnie z obowiązującą Dyrektywą Unijną 2002/44/EC). Wydłużony czas pracy w połączeniu z bardzo wysoką mocą udarową daje nawet do 70 % więcej urobku dziennie w porównaniu do innych urządzeń w tej klasie.

Szybkie tempo pracy gwarantuje energia pojedynczego udaru dochodząca do 13 J oraz wydajny silnik o mocy 1150 W. Drgania przenoszone na ramię i dłoń użytkownika są skutecznie tłumione przez system „Vibration Control“. Po raz pierwszy w młocie udarowym klasy 5 kg zastosowano podwójny system tłumienia drgań – w pneumatycznym mechanizmie udarowym i na rękojeści głównej.

Urządzenie zostało wyposażone w wiele ułatwiających pracę funkcji. Na przykład 12-zakresowy system Vario-Lock przydaje się podczas dłutowania w miejscach trudno dostępnych oraz przy pracach wymagających trzymania urządzenia w górze. Natomiast system „Constant Electronic“ utrzymuje liczbę udarów na stałym poziomie, niezależnie od obciążenia. Użytkownik może przy pomocy pokrętła ustawić liczbę udarów optymalną dla danej pracy. W przypadku przerwy w zasilaniu młot udarowy automatycznie powraca do maksymalnej liczby udarów. Wskaźnik serwisowy sygnalizuje konieczność wymiany szczotek węglowych. Wskaźnik stand-by świeci się na zielono, kiedy urządzenie jest podłączone do prądu. W przypadku pracy ciągłej można skorzystać z blokady włącznika. Ruchoma końcówka kabla zapewnia dużą swobodę poruszania się z urządzeniem i zapobiega skręceniu oraz zerwaniu przewodu zasilającego.

GSH 5 CE Professional : moc nominalna – 1150 W; energia pojedynczego udaru – 2 – 13 J ; liczba udarów – 1300 – 2900 min-1

www.bosch-prasa.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.