Młotowiertarka Kress 360 BPS BiPower

28.05.2012

Podczas Międzynarodowych Targów Narzędzi w Kolonii firma Kress po raz pierwszy zaprezentowała nowość – młotowiertarkę 360 BPS BiPower. Jest to profesjonalne elektronarzędzie dające możliwość pracy na zasilaniu akumulatorowym jak i sieciowym, wyposażone przy tym w silnik indukcyjny.

Ta innowacyjna konstrukcja to kombinacja „2 w 1”, przy czym nie chodzi o ilość funkcji w jednym narzędziu, lecz o ilość sposobów zasilania. 360 PBS BiPower może być zasilana prądem D/C z baterii o niespotykanej pojemności 3,5 Ah, jak też prądem A/C z sieci elektrycznej (230 V, 50 Hz). Młotowiertarka została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 36 Volt o bardzo dużej pojemności 3,5 Ah. W trybie „akumulatorowym” użytkownik nie jest ograniczony kablem zasilającym, co sprawia, że może swobodnie docierać do każdego miejsca. Wyświetlacz na baterii informuje przez cały czas o energii pozostałej do dyspozycji użytkownika. By naładować akumulator i pracować bez ograniczeń czasowych wystarczy podłączyć zatrzaskowy kabel zasilający, wpięty do gniazdka sieci 230 V/50 Hz. Oznacza to oszczędność czasową, gdyż jednocześnie można pracować i ładować akumulator, zaś po naładowaniu (ok. 55 minut dla naładowania baterii do pełna) przełączyć się na tryb „akumulatorowy”. Warto zaznaczyć, że z akumulatorem naładowanym do pełna, młotowiertarka jest w stanie wywiercić w betonie do 272 otworów o średnicy 6 mm i głębokości 40 mm. U podstaw takiego wyniku leży silnik indukcyjny, który wykorzystuje energię wydajniej niż tradycyjny szczotkowy silnik elektryczny. Podczas testów średnia prędkość wiercenia otworów Ø 8 mm utrzymała się na poziomie 600 mm/min.

 

 

Akumulator narzędzia umieszczony jest centralnie, w samym środku punktu ciężkości tej 5-kilogramowej młotowiertarki. Dzięki temu narzędzie jest ergonomicznie zbalansowane i pozwala na większą swobodę operowania. Tłumiący wibracje mechanizm umieszczony został w głównej rękojeści. Testy wykazały, że przy wierceniu udarowym poziom wibracji utrzymuje się na poziomie 9.1 m/s2. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stałą prędkość przy zmiennym obciążeniu, przy czym maksymalny poziom to 850 obrotów na minutę, zaś maksymalna ilość udarów to 4500 na minutę, przy jednoczesnej energii pojedynczego uderzenia na poziomie 2.9 J. Funkcje narzędzia zostały zsynchronizowane w jednym przełączniku, który pozwala użytkownikowi wybrać między wierceniem bezudarowym, udarowym i dłutowaniem. Model 360 BPS BiPower pozwala na wiercenie udarowe w betonie przy użyciu wierteł o maksymalnej średnicy 26 mm oraz wiercenie bezudarowe w stali wiertłami o średnicy do 13 mm i w drewnie wiertłami o średnicy do 30 mm. Natomiast maksymalna średnica otwornic do betonu, zalecana przez Kress do stosowania z 360 BPS to 68 mm. Przekładnia narzędzia została zamknięta w bardzo trwałej obudowie z lekkiej stali magnezowej, co umożliwiło szybkie odprowadzanie ciepła na zewnątrz i jednocześnie obniżyło wagę młotowiertarki. Uchwyt wiertarski wykonany w standardzie QuiXS opatentowany przez Kress i umożliwia szybkie przezbrojenie narzędzia z systemu SDS-plus na samozacisk dla wierteł walcowych. Cały zestaw młotowiertarki 360 BPS BiPower Kress obejmuje narzędzie, akumulator, dwukomponentową miękką rękojeść dodatkową, ogranicznik głębokości wiercenia, 4-metrowy kabel zatrzaskowy, smar do wierteł i dłut oraz profesjonalną walizkę. Narzędzie marki Kress jest objęte 2-letnią gwarancją, zaś sama bateria litowo-jonowa została objęta 2-letnią gwarancją.

 

 

Źródło: Lange Łukaszuk Sp.j.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.