Lokalny transport zbiorowy

05.05.2016

28 kwietnia odbyła się w Warszawie w gmachu politechniki jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Techniczna Miasto i Transport. Konferencja była poświęcona funkcjonowaniu i możliwościom rozwojowym lokalnego transportu zbiorowego w miastach.

Jej organizatorami byli: Politechnika Warszawska (Instytut Dróg i Mostów oraz Koło Naukowe Inżynierii Komunikacyjnej), Urząd m. st. Warszawy, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji (Oddział Warszawa).

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Jacka Wojciechowicza, zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy, który m.in. zaznaczył, że blisko 60% osób porusza się po stolicy komunikacja publiczną i jest to dość dużo na tle innych wielkich miast.

Zebrani zapoznali się z kilkoma ciekawymi prezentacjami, m.in. prof. Andrzej Szarata przedstawił prezentację na temat badania ruchu w Warszawie przeprowadzonego w 2015 r., Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego, omówił plany rozwojowe II linii metra w Warszawie, a dr Wojciech Oleksiewicz –rozwój zielonych torowisk tramwajowych w Polsce.

Zaprezentowano również referaty dotyczące bardziej przyjaznych środowisku i pasażerom autobusów oraz tramwajów w transporcie miejskim, komunikacji między podwarszawskimi miejscowościami i Warszawą, a także przykładowych rozwiązań transportowych w innych miastach Polski.

 

Fot. Kiclaw, Wikipedia

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.