Kontrakty HOCHTIEF Polska na budowę lotniska w Łodzi i fabryki w Kutnie

02.12.2009

Portfel zleceń HOCHTIEF Polska bogatszy o kolejny projekt rozbudowy lotniska oraz o obiekt produkcyjno-magazynowy.

Konsorcjum z udziałem warszawskiego Oddziału HOCHTIEF Polska wybuduje Terminal Pasażerski nr 3 Międzynarodowego Portu Lotniczego im. W. Reymonta w Łodzi. Wartość kontraktu wynosi 86 949 843 m³ netto. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2011 roku. Zakres robót obejmuje wszystkie prace budowlane wraz z dostawami niezbędnych materiałów i urządzeń. Hala nowego terminala będzie składała się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Powierzchnia zabudowy terminala wyniesie 8 308 m², powierzchnia netto 21 527 m². Oprócz powierzchni do obsługi pasażerów terminal pomieści sortownie bagażu oraz część garażową i zostanie wyposażony w wieżę kontroli lotów o wysokości 22,95 metra. W Terminalu 3 będzie odprawianych ponad 1,5 miliona pasażerów rocznie.
Obecnie konsorcjum HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Construction prowadzi prace przy budowie nowego terminala na lotnisku Wrocław-Strachowice.
Poznański Oddział HOCHTIEF Polska rozpoczął w listopadzie 2009 roku budowę jednokondygnacyjnej hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią biurową w Kutnie. Projekt realizowany jest na zlecenie Enginova Sp. z o.o. Zgodnie z zapisami umownymi wartość kontraktu stanowi informację poufną. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na czerwiec 2010 roku. W ramach realizacji projektu HOCHTIEF Polska poza obiektem o powierzchni ok. 11 500 m² wykona również drogi i place o pow. ok. 11 600 m².

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.