Konkurs GDDKiA na innowacyjne rozwiązania w drogownictwie

23.05.2023

Konkurs GDDKiA ma na celu wyłonienie ciekawych rozwiązań, które pozwolą m.in. zwiększyć bezpieczeństwo na drogach czy zmniejszyć koszty budowy.

 

Konkurs GDDKiA

 

Konkurs GDDKiA adresowany jest do studentów bądź absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych, których prace dyplomowe (magisterskie, inżynierskie, licencjackie) zostały lub zostaną obronione w okresie od 14 września 2022 r. do 15 września 2023 r. Do konkursu mogą być zgłaszane indywidualne lub zbiorowe prace licencjackie, magisterskie lub inżynierskie.

Celem  III edycji Konkursu „Innowacje w drogownictwie” jest wyłonienie najlepszych prac dyplomowych, których wyniki mogą być zastosowane w drogownictwie. To również promowanie idei przedsiębiorczości i innowacyjności wśród społeczności akademickiej.

Konkurs GDDKiA obejmuje prace dyplomowe, które zostały lub zostaną obronione we wskazanym roku akademickim, w kategoriach: Materiały i technologie drogowe, Inżynieria ruchu drogowego, Drogowe obiekty inżynierskie. Prace uwzględniające aspekty ochrony środowiska lub wykorzystania odnawialnych źródeł energii na drogach będą dodatkowo punktowane.

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. Nad poprawnym przebiegiem każdego z nich będzie czuwała kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli rady naukowej działającej przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad, ekspertów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz stowarzyszeń branżowych.

W I etapie należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz przygotować maksymalnie dwustronicowe streszczenie swojej pracy dyplomowej. Dokumenty te trzeba przesłać do 22 września 2023 r. na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa lub na e-mail: konkurs@gddkia.gov.pl

Kapituła oceni nadesłane streszczenia i wybierze nie więcej niż 5 najlepszych prac z każdej kategorii, które zostaną zakwalifikowane do II etapu.

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu zostaną poproszeni o przesłanie pełnych prac dyplomowych oraz zaświadczeń z uczelni o ich obronie (w formie elektronicznej). Kapituła oceni je, a następnie uczestnicy podczas 10-minutowego wystąpienia zaprezentują i omówią swoje prace dyplomowe na forum publicznym.

Nagroda w Konkursie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad przyznawana jest w trzech kategoriach tematycznych w wysokości:

  • I miejsce – 5000 zł,
  • II miejsce – 3000 zł,
  • III miejsce – 2000 zł.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj też:

Drogowe obiekty inżynierskie. Mocowanie elementów i obiektów wyposażenia

Prawne aspekty projektowania zjazdów z dróg publicznych po zmianach przepisów

Budownictwo drogowe – nowe technologie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.