Dekarstwo. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu. To temat konferencji Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Termin: 4 lutego 2021 roku.
Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA zaprasza na konferencję, która odbędzie się w formule online 4 lutego 2021 roku. Start: godzina 11:00. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.
Głównym celem konferencji jest stworzenie platformy do rozmów na temat przyszłości edukacji branżowej w Polsce, potrzeby tworzenia publikacji merytorycznych, takich jak „Wytyczne dekarskie” oraz popularyzacja technologii ułatwiających wykonanie prac na dachu.
Ciekawy program merytoryczny zapewnią panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, partnerów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz przedstawicieli Organizacji Branżowych, które skupiać się będą na aktualnym stanie, zmianach i zadaniach dla branży dekarskiej na najbliższe lata. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Bogdan Kalinowski – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Piotr Bartosiak – Dyrektor DSKKZ Ministerstwa Edukacji i Nauki, Stefan Wiluś – Wiceprezes i Orzecznik techniczny PSD, Krzysztof Patoka – Współautor „Wytycznych dekarskich”, Ryszard Piwowski – Wiceprezes PSD i nauczyciel zawodu Dekarz, Magdalena Popielewska – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, Artur Falkowski – multimedalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, a także Jan Grycuk i Jan Olizarowicz – twórcy wyjątkowych narzędzi dekarskich i ciesielskich. Priorytetem jest merytoryczna dyskusja na temat najważniejszych kwestii związanych z zawodem dekarz i branżą dachową.
W programie konferencji:
- Podsumowanie działalności Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w roku 2020.
- Problemy branży dekarskiej z pracownikami.
- Metody przygotowywania młodych rzemieślników do pracy w zawodzie.
- Kształcenie młodych dekarzy w systemie szkolnym i pozaszkolnym.
- Nowe perspektywy związane z tworzonym zawodem technika dekarstwa.
- Elementy podstawy programowej dla szkoły branżowej II stopnia i technikum dekarskiego.
- Wytyczne Dekarskie w praktyce. Jak z nich korzystać w codziennej pracy?
- Technologie usprawniające codzienną pracę dekarzy. Programy komputerowe do prac dekarskich.
- Przymiary i szablony dekarskie – czyli jak ułatwić sobie wykonywanie prac manualnych?
Do udziału w wydarzeniu organizatorzy szczególnie zapraszają: dekarzy, cieśli, blacharzy, producentów materiałów budowlanych, dystrybutorów materiałów dachowych, deweloperów, inwestorów, przedstawicieli administracji publicznej i szkolnictwa oraz uczniów szkół branżowych.
BEZPŁATNA REJESTRACJA: https://live.dekarz.com.pl/
Sprawdź też:
- Wymiarowanie połączenia krokiew-murłata w przypadku dachów rozporowych
- Konstruowanie dachów w czasach zmian klimatycznych
- Wiatry, dachy i pokrycia dachowe