Kamień węgielny pod budowę lotniska w Łodzi

11.01.2010

Symboliczna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oficjalnie zainaugurowała 8 stycznia realizację Terminala Pasażerskiego nr 3 Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi.

Konsorcjum z udziałem warszawskiego Oddziału HOCHTIEF Polska pierwsze roboty budowlane rozpoczęło na początku grudnia 2009 r. W ramach realizacji projektu zostaną wykonane wszystkie prace budowlane wraz z dostawami niezbędnych materiałów i urządzeń. Hala nowego terminala będzie składała się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Powierzchnia zabudowy terminala wyniesie 8308 m², powierzchnia netto 21 527 m². Oprócz powierzchni do obsługi pasażerów terminal pomieści sortownię bagażu oraz część garażową i zostanie wyposażony w wieżę kontroli lotów o wysokości 22,95 m.

W Terminalu 3 będzie odprawianych ponad 1,5 miliona pasażerów rocznie. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2011 r.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.