Etex Group przejmuje Lafarge Gips w Europie i Ameryce Łacińskiej

14.11.2011

Ta transakcja jest dla Etex Group ważnym strategicznym posunięciem, co potwierdza jej silne zaangażowanie w produkcję systemów suchej zabudowy.

Etex Group przejmuje obszar działalności Lafarge Gips w Europie i Ameryce Łacińskiej związany z produkcją płyt gipsowo-kartonowych. Są to 43 zakłady produkcyjne w 13 krajach o obrocie ok. 1 mld euro, co będzie stanowiło 35% przychodów Grupy Etex.

Etex Group oraz Lafarge Gips współpracują już od ponad 15 lat i utrzymują pozycje lidera w obszarze produkcji płyt gipsowo-kartonowych w Ameryce Łacińskiej.

Dzięki obecnemu przejęciu Etex Group staje się również jednym z trzech głównych graczy w Europie. Poprzez nowe przedsięwzięcie skorzysta z unikalnej wiedzy specjalistycznej oraz najlepszych możliwości badań i rozwoju, które będą stanowić podstawę dla przyszłego rozwoju firmy.

Dzięki temu przejęciu Etex potwierdza swoje silne zaangażowanie w obszarze systemów suchej zabudowy. Na przestrzeni lat Etex odnosi sukcesy na świecie w produkcji cementowych płyt elewacyjnych i systemów ochrony przeciwpożarowej, a także w produkcji płyt gipsowo-kartonowych w Ameryce Łacińskiej. Pozyskanie europejskich obszarów działalności Lafarge stanowi o tym, iż Etex Group staje się wiodącym graczem w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów produkcji materiałów budowlanych.

W Europie widoczny jest światowy trend przechodzenia od zabudowy mokrej do suchej zabudowy z zastosowaniem płyt gipsowo-kartonowych, co jest bezpośrednim efektem zainteresowania budownictwem energooszczędnym. Głównymi przyczynami rozwoju tego obszaru na rynkach rozwijających się jest popyt na mieszkania budowane w rozsądnej cenie oraz rosnąca klasa średnia.

Zgodnie ze swoja strategią, Etex Group chce zdobyć pozycję lidera w wybranych segmentach, m.in. w obszarze pokryć dachowych, płyt elewacyjnych, systemów ochrony przeciwpożarowej  i izolacji cieplnej oraz płyt ceramicznych na podłogi i ściany. Etex Group posiada 121 zakładów produkcyjnych w 44 krajach. Zatrudniając ponad 16.800 pracowników osiąga przychody ze sprzedaży w wysokości  2,86 mld € rocznie.

Etex Group oraz Lafarge silnie powiązane w procesie przejęcia, będą działać w ramach joint venture (Etex 80%; Lafarge 20%).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.